Home

czekajac na awizohttps://www.facebook.com/SlepymOkiemTemidy?fref=ts

W związku z faktem, iż nie doczekaliśmy się odpowiedzi na ani jedno  pytanie postawione tutaj:

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/10/waclaw-jarzabek-pyta-pgp-o-giodo-7-tys-placowek-i-cypr/

i tutaj: https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/03/nowe-doreczenia-czyli-wezwanie-z-sadu-i-wyrok-z-uzasem-na-cpn/

Kopiujemy je z artykułu źródłowego raz jeszcze i dodajemy nowe:

7000 placówek Polskiej Grupy Pocztowej (wskazanych w oświadczeniu na użytek przetargu) – to mamy rozumieć te CPN-y, kwiaciarnie, sklepy rybne, sklepy monopolowe, “Przysmaki Pupila”, domy weselne i zakłady pogrzebowe, czy jakieś inne ?

Czy KIO rozpoznając odwołanie PGP dysponował specyfikacją tych placówek wraz z ich adresami ?

Jeśli te 7000 placówek PGP to nie te słynne medialnie punkty odbioru korespondencji – to co się z nimi, tymi normalnymi,  stało ?

W związku z faktem, że do dnia 13 stycznia 2014 r. PGP administrujące od 6 lat bazą danych osobowych – nie zgłosiło posiadanych rejestrów baz danych do GIODO:

Kiedy pójdzie ktoś z PGP  po 6 latach administrowania danymi osobowymi bez zgłoszenia do rejestracji – wreszcie to zgłosić ?

Jakiego rodzaju są zawierane umowy z doręczycielami i gdzie podatki od zysku z przetargu będą płacone przez PGP ?

PGP zgodnie z art. 41 prawa pocztowego jako operator pocztowy jest obowiązany do zachowania należytej staranności w zakresie uzasadnionym względami technicznymi lub ekonomicznymi przy zabezpieczaniu urządzeń i obiektów wykorzystywanych przy świadczeniu usług pocztowych oraz zbiorów danych przed ujawnieniem tajemnicy pocztowej.

Jak zabezpieczył kioski, salony fryzjerskie, sklepy mięsne i CPN-y ?

W przesyłkach znajdować się będą przecież akta przesyłane biegłym, innym sądom, czy prokuraturom. Często spraw toczących się z wyłączeniem jawności i wielotomowych.

Kiosk i CPN, czy mięsny posiadają magazyn na bezpieczne składowanie takich przesyłek ?

Dlaczego pgp nie okleja listów erkami chociaż takie są warunki umowy ?

(vide: http://prokuratura-szczecin-zz.pl/?p=137)

PGP kto ma naklejać erki

Czy wysyłanie przesyłek o wartości powyżej 20 zł  nie jest sprzeczne z  regulaminem PGP ?

(vide: par. 3 ust. 2 regulaminu:

2. W przesyłkach zwykłych, reklamowych, oraz rejestrowanych nie można przesyłać materiałów o wartości przewyższającej kwotę 20 złotych, lub z których wynikałyby roszczenia przewyższające tę kwotę.

3. Materiały o wartości przewyższającej kwotę 20 zł można przesyłać w ubezpieczonych przesyłkach rejestrowanych zgodnie z postanowieniami § 5 ust. 1 niniejszego Regulaminu.)

Czy PGP zamierza zmienić regulamin, żeby dostosować go do warunków świadczonej usługi ?

Czy pgp zamierza zmienić regulamin i wprowadzić zasady doręczania za granicą ?

(z regulaminu: Operator świadczy usługi pocztowe na wybranym obszarze na terytorium Polski. Informację o aktualnym obszarze doręczania Operator udostępnia poprzez stronę internetową (www.pgpsa.pl). Szczegółową informację o aktualnym obszarze doręczania Operator udostępnia również w każdym Oddziale i Punkcie Odbioru Korespondencji. Wykaz miejscowości, oraz adresy w których Operator posiada własne Oddziały znajduje się w jego siedzibie oraz każdym Oddziale Operatora.)

Czy PGP dokonuje doręczeń do skrytek pocztowych w placówkach pocztowych Poczty Polskiej – a jeżeli nie to w jaki sposób wywiązuje się z obowiązku doręczenia przesyłki adresatowi i awizowania takiej korespondencji ?

Czy każdy  z Państwa i agentów pracowników jest niekarany ?

Czy w razie naruszenia poufności danych osobowych adresata to Państwa spółka ponosi w całości odpowiedzialność za ewentualne straty lub szkody ?

waga

Materiały, które zmotywowały nas do zadania pytań dodatkowych:

http://sadowe.p2a.pl/viewtopic.php?id=1354&p=3

PGP koment z forum prac sądu1PGP forum prac sadu koment2PGP forum prac sadu koment 3http://sub-iudice.blogspot.com/2014/01/przejsciowe-trudnosci.html

PGP sub iudice1PGP sub iudice 2PGP sub iudice 3Z komentarzy z fb z grupy Polska Palestra o nowej formie doręczeń – „futrynowej”:

PGP doręczenie w fitrynęODPOWIEDZI NA PYTANIA JAKIE ADWOKACI UZYSKALI OD PANA RAFAŁA ZGORZELSKIEGO

(publikujemy screeny + linki)

Jeśli analogiczna „merytoryczność”, „uczciwość” w przedstawianiu faktów, „kultura”, „klasa” i umiejętność trzymania się tematu oraz udzielania odpowiedzi na konkretne pytania charakteryzuje także reprezentowanych przez Pana Zgorzelskiego klientów, w tym PGP – to rokowania nie są pomyślne.

Zgorzel polacy to jedna rodzina i teść po list jechał 20 kmLink: https://www.facebook.com/rafal.zgorzelski/posts/644434105603546?stream_ref=10

Zgorzelski nieetyczne NRALink: https://www.facebook.com/rafal.zgorzelski/posts/644262305620726?stream_ref=10

Zgorzelowa cnotaZgorzelowe cnotyLink: https://www.facebook.com/rafal.zgorzelski/posts/644012772312346?stream_ref=10

Tiaaa … klaskaniem mając obrzękłe prawice.

Komentarze adwokatów z grup Polska Palestra i Adwokatura Polska🙂

adwokaci odpowiadają na odpowiedzi Zgorzela

adwokaci odpowiadają Zgorzelowi 3 adwokaci odpowiadają Zgorzelowi 4adwokaci odpowiadają Zgorzelowi 2PGP punkt odbioru wejście po rampiePGP odbiór w warzywniaku koment z fb

PGP lokal nieużytkowanyPGP komenty brak korespond odbieramy sami

I losy pytań postawionych na fun page PGP czyli tutaj:

https://www.facebook.com/PolskaGrupaPocztowaSa?fref=ts

PGP ich strona brak odpPGP ich strona brak odp 2

Gorzów:

http://gorzow.gazeta.pl/gorzow/1,35211,15270231,Sady_i_prokuratury_wysylaja_listy_i____narzekaja_.html#LokKrajTxt

PGP gorzow gazeta koment 2 PGP 17 km po list gorzow gazetaPoznań:

http://wyborcza.pl/1,75478,15274561,Gdzie_te_sadowe_przesylki__w_kiosku_czy_sklepiku_.html

PGP komenty z fb Poznanhttp://wpolityce.pl/wydarzenia/71788-co-dalej-z-poczta-polska-pis-chce-kontroli-przetargu-i-przywrocenia-firmie-prawa-do-dystrybucji-korespondencji-sadowejwpolityce punkt 10 km od domu

Możemy tak w nieskończoność.

*************************

Wzór skargi na nieprawidłowości w doręczeniach i organizacji „placówek pocztowych” – w rzeczywistości będących jedynie „punktami odbioru awiz”:

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/15/wzor-skargi-na-nieprawidlowosci-w-doreczaniu-przesylek-przez-pgp/

Dotychczas na temat nowych doręczeń popełniliśmy:

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/20/internet-wre-o-pgp/

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/19/ue-nie-wymusila-pgp/

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/13/o-braku-rewolucyjnej-czujnosci-poczty-polskiej/

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/03/nowe-doreczenia-czyli-wezwanie-z-sadu-i-wyrok-z-uzasem-na-cpn/

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/04/polska-grupa-pocztowa-w-sklepach-rybnych-monopolowych-na-cpn-w-zakladach-pogrzebowych-i-domach-weselnych-komentarze/

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/10/pgp-nowe-doniesienia-z-rybnego-frontu-poczta-polska-zaskarzyla-wyrok/

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/08/list-z-cypru/

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/10/waclaw-jarzabek-pyta-pgp-o-giodo-7-tys-placowek-i-cypr/

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/12/takie-tam-wycieczki-po-krs-od-gww-legal-do-inpost-i-z-powrotem/

DSC_0017

4 thoughts on “Powtarzamy pytania w sprawie doręczeń PGP !

 1. Znudzony brakiem pracy, wszak nowych przesyłek nie dostaję, niczym młody Holmes postanowiłem rozwiązać zagadkę, gdzie one są. Sprawdziłem gdzie będę odbierał przesyłki w mądrej wyszukiwarce i ruszyłem na polowanie.
  Pani ze sklepu, który mam najbliżej stwierdziła, że jeszcze nic nie wie. Pani z kiosku, który jest drugi na liście, powiedział, że zrezygnuje bo to za duża odpowiedzialność. Patrząc na minę napotkanego sąsiada, wiem jednak, że przesyłkę kurier zaawizuje w punkcie oddalonym 11 km, mając w swojej dzielnicy (sic!) trzy punkty. Dobrze, że otwieracie te nowe miejsca, ale za przeproszeniem do k…. nędzy to miało działać na długo zanim skończyły strzelać sylwestrowe petardy (niedobitków strzelających do dzisiaj nie liczymy)!

  Uniosłem się… a jest to DALEKO NIEETYCZNE, a z pewnością NIEGODNE, dla tak poważnej osoby jak JA. Poczekam drugą godzinę na infolinii, w końcu dzwonią WSZYSCY POLACY. Jak JEDNA RODZINA! Wszak od pierwszego stycznia wszyscy edukujemy nasze pociechy, że numerami obowiązkowymi jest 999, 997 i numer na pobliski INPOST.

  Meliska i wracamy do życia🙂
  Co do osób, które czekają na przesyłki do skrytek pocztowych, listy czekają na „rozwój sytuacji” w POK’ach. Radzę tam sprawdzić. Rozwój sytuacji pewnie potrwa, bo sądząc po wypowiedziach „władz Nowej Poczty”, to może urągać im rozmawiać z molochem … w sumie to ja tak przeklinałem pod nosem na Pocztę😉 … ONI na to mówią wstrętny monopolista!.

  No proszę i udzieliła mi się nawet retoryka Pana Z. Wszak jesteśmy MY dobrzy i ONI źli. A ja nie chcę być tym złym, więc grzecznie podziękuję, za to, że mam mniej pracy w te piękne, bezśnieżne dni.
  W końcu, jeżeli przesyłki nie ma, to nie była po prostu wysłana (NIESTETY!). Ale to nie wina sądów, bo nie mają R’ek. To nie wina centrali, która je dostarcza, bo ktoś je przecież musi drukować. To nie wina drukarni, bo ktoś im musi przecież tusz dostarczać. To nie wina … aż zakręciło mi się od tego wina w głowie…

  Ps
  Swoją drogą – po mojej stronie Wisły (umowy nie widziałem, ale powiedział mi to osobiście roznosicieli) kurier płacone ma 30 groszy od listu (zarówno zwykłego jak i poleconego sądowego). Czas doręczenia zwykłego listu to sekundy (tak na chłopski rozum🙂 – podejść do skrzynki, wrzucić i po sprawie). Tymczasem doręczenie sądówki to poczekanie na klienta, potwierdzenie tożsamości, podpisanie, wypełnienie zwrotki (lub ewentualnie awizowanie), rozliczenie się z niego plus dużo większa odpowiedzialność. Hmmm… a te same 30 groszy…

  • Nowy wzór wniosku o przywrócenie terminu:

   Wnoszę o przywrócenie terminu do wniesienia ……… (tu se wpisać zażalenia/apelacji/kasacji/pisma proc. w trybie art. 207 k.p.c., sprzeciwu, zarzutów itd.)

   Uzasadnienie

   Przesyłki „doręcza” PGP.
   Wniosek jest więc oczywiście uzasadniony.

   …………… (podpis)

 2. Ja do tej pory odebrałam całe dwie przesyłki. Pierwsza awizowana – na awizie nie było numeru przesyłki, więc w sumie nie wiem czy dostałam właściwy list. Drugą doręczyła jakaś Pani, dla której najważniejsza była… moja pieczątka na potwierdzeniu odbioru.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s