„Poczta powinna wyciągnąć wnioski z przegrania przetargu na usługi dla sądownictwa i prokuratury, także w kontekście przyspieszenia własnej restrukturyzacji” – Rafał Trzaskowski, Minister Administracji i Cyfryzacji dla PAP.

Oto recepta dla Poczty Polskiej na restrukturyzację, aby stać się konkurencyjnym dla PGP, którą wskazują członkowie fejsbukowej grupy Adwokatura Polska:

AP 1 poprawki AP 8 poprawkiAP 11 poprawki

A czy tam na górze ktokolwiek próbuje wyciągnąć wnioski z tego, co się dzieje, czy też raczej nadal udajemy, że „jest super, jest super, więc o co Ci chodzi?” Rzeczywistość skrzeczy, ale autorzy tej rzeczywistości nie chcą tego dostrzec.

Czym karmią nas medialnie autorzy spektaklu „Doręczanie przesyłek sądowych A.D. 2014”?

„Pani Ewa, słuchaczka TOK FM pytała nas, czy Polska Grupa Pocztowa (PGP) ma jakiekolwiek struktury terenowe, placówki, oddziały? Jak wspomnieliśmy, w grę wchodzą placówki InPostu i Ruchu. Jak podkreśla prezes PGP, Leszek Żebrowski, wszystkie punkty – a jest ich w tej chwili ponad 7500 – mają uprawnienia do świadczenia usług pocztowych. Jeśli więc dostaniemy awizo, to w tych punkach będziemy mogli odbierać przesyłki” – http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,102433,15245691,Wezwanie_z_sadu_w_kiosku__Prezes_firmy___W_Niemczech.html.

AP 6 poprawkiI nawet znajomi autorów spektaklu, pisząc komentarze na ich profilach na FB, nie są w stanie ich przekonać, że białe jest białe, a czarne jest czarne:

RZ poprawkiI nadal przedstawiciele PGP idą w zaparte – wg Gazeta.pl: http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,15305717,Nowy_doreczyciel_poczty_w_sadzie__Bedzie_paraliz_.html#LokLodzTxt

gazeta 3 poprawkiWięc przedstawicielom PGP przypominamy – tak wygląda sytuacja np. w Łodzi – adwokat ma kancelarię na Piotrkowskiej, a punkt odbioru (Fabryczna 25) jest oczywiście „zgodny” z deklaracjami PGP:

Doreczenia 3A tak wygląda to w Lublinie (również przypomnienie):

PGP moja trasa do punktu google mapsAle cóż, mamy kolegów, którzy z miejscowości o ponad 100 000 mieszkańców są wysyłani do podmiejskiego garażu, który sławą ściga się z łódzką rampą na Fabrycznej 25…

Bo, jak twierdzili przedstawiciele PGP w rozmowie z Kurierem Lubelskim (http://www.kurierlubelski.pl/artykul/3301568,problemy-z-dostarczaniem-listow-przez-polska-grupe-pocztowa,id,t.html?cookie=1):

KL 2 poprawkiGotowość operacyjna w praktyce – a nie deklaracjach – wygląda tak – relacja Gazeta.pl: http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,15305717,Nowy_doreczyciel_poczty_w_sadzie__Bedzie_paraliz_.html#LokLodzTxt

gazeta 1 poprawkiAle przedstawiciele PGP idą w zaparte – dalsza część tekstu z Gazeta.pl:

gazeta 2 poprawkiTo zapewne tłumaczy, dlaczego moja korespondencja była noszona od 9.1.2014 (nadana 8.1.2014), zaś awizo wystawione 13.1.2014 na prośbę pracownika biurowca, w którym mieści się moja kancelaria…, ale to tak na boku; ciekawe, jak długo listy byłyby noszone bez awizowania, gdyby nie interwencja tegoż pracownika?.

Ale, ale – nie tylko ja się czepiam. Dzisiaj Gazeta Prawna (http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/771809,zamieszanie_wokol_pgp_prokuratorzy_krytykuja_nowego_operatora_pocztowego.html#komentarze) opublikowała stanowisko prokuratorów:

GP 3 poprawkiNota bene – oto kolejny powód, dla którego oferta PGP była tańsza – czy Poczta Polska już wie, jak się ma restrukturyzować? Przerzucić swoje obowiązki na pracowników sekretariatów sądów i prokuratur, i od razu można zaproponować niższą cenę 🙂 Już PGP Wam pokaże, jak się zbija koszty, żeby wygrać przetarg.

Otóż, od 1.1.2014 jest nam – jak zapewniają autorzy lepiej – ponieważ punkty odbioru są czynne dłużej niż placówki Poczty Polskiej.

„Musimy działać zgodnie z regulacjami, które obowiązują operatorów pocztowych. Jesteśmy nadzorowani przez Urząd Kontroli Elektornicznej i jeśli będzie coś nie tak, sami poniesiemy tego konsekwencje – powiedział Radiu Kraków Leszek Żebrowski.

Zapewnia też, że listy będą w bezpiecznych miejscach i nie grozi im zgubienie się bądź zniszczenie. Zdaniem prezesa ta zmiana to też udogodnienie, bo kioski i sklepy są czynne dłużej niż placówki poczty”. – http://www.radiokrakow.pl/www/index.nsf/ID/DWOZ-9F6B58

Słowa te potwierdzają doświadczenia członków grupy Adwokatura Polska:

AP 2 poprawki AP 3 poprawki AP 4 poprawki AP 5 poprawki AP 7 poprawkiTak wygląda działanie zgodnie z regulacjami – relacja członków grupy Adwokatura Polska:AP 12 poprawki

AP 9 poprawkiAP 10 poprawkiAle takie uchybienia, jak się okazuje, to Pan Pikuś. Głos Wielkopolski (http://www.gloswielkopolski.pl/artykul/3301426,gdzie-sa-listy-z-sadu-skandaliczny-system-doreczen,id,t.html#czytaj_dalej) dotarł do takich informacji:

GlWkp poprawki 1W przypływie ułańskiej fantazji PGP utworzyło na fejsbuku fanpejdż dla obsługi sądów i prokuratur (niestety, na fejse nie ma opcji kliknięcia „łapki w dół”, jest tylko „łapka w górę”). Tam również można znaleźć potwierdzenie działania zgodnie z regulacjami:

PGP fanpage 1 poprNa tymże fanpejdżu możemy również znaleźć ilustrację graficzną (opublikowaną przez jednego z użytkowników FB) działania zgodnie z regulacjami:

PGP fanpage 2 poprKolega z grupy adwokackiej na FB Polska Palestra był bardziej dociekliwy:

PP 1 poprKlikamy – i co?

DG awizoTaką natomiast informację możemy znaleźć na stronie Kuriera Lubelskiego (http://www.kurierlubelski.pl/artykul/3301568,problemy-z-dostarczaniem-listow-przez-polska-grupe-pocztowa,id,t.html?cookie=1):

KL 1 poprawki

Z komentarzy na forum Gazety Prawnej (http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/771601,polska-grupa-pocztowa-w-sadach-spadaja-wokandy.html):

GP 2 poprawki

Również czytelnicy rubryki Prawo w Rzeczpospolitej opisywali swoje doświadczenia z nowymi doręczeniami (http://prawo.rp.pl/artykul/757968,1080448-Poczta-Polska-a-brak-dochodow-od-sadow-i-prokuratur.html):

RP 1 poprawki

A jak spadnie kilka spraw, to przecież nic takiego się nie stanie, w końcu to chodzi tylko o sądy i prokuratury, wymiar sprawiedliwości i takie tam błahostki – prawda, drodzy autorzy spektaklu?

Taką informację możemy przeczytać na stronie Gazety Prawnej: (http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/771601,polska-grupa-pocztowa-w-sadach-spadaja-wokandy.html)

GP 1 poprawkihttp://sub-iudice.blogspot.com/2014/01/deazwuowanie-antycypacji.html#comment-form

sub iudice PGPCieszymy się, że Minister Sprawiedliwości zauważył, że chyba jest coś nie tak (za Tokfm: http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,15306974,Biernacki_chce_kontroli_przesylek_sadowych.html):

tokfm

Detektyw Gadżet.

Pozostałe artykuły o nowym, lepszym systemie doręczeń wdrażanym przez PGP:

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/22/adresat-upolowany-125-listow-w-1-dzien-od-pgp/

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/19/ue-nie-wymusila-pgp/

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/13/powtarzamy-pytania-w-sprawie-doreczen-pgp/

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/15/wzor-skargi-na-nieprawidlowosci-w-doreczaniu-przesylek-przez-pgp/

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/13/o-braku-rewolucyjnej-czujnosci-poczty-polskiej/

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/03/nowe-doreczenia-czyli-wezwanie-z-sadu-i-wyrok-z-uzasem-na-cpn/

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/04/polska-grupa-pocztowa-w-sklepach-rybnych-monopolowych-na-cpn-w-zakladach-pogrzebowych-i-domach-weselnych-komentarze/

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/10/pgp-nowe-doniesienia-z-rybnego-frontu-poczta-polska-zaskarzyla-wyrok/

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/08/list-z-cypru/

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/10/waclaw-jarzabek-pyta-pgp-o-giodo-7-tys-placowek-i-cypr/

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/12/takie-tam-wycieczki-po-krs-od-gww-legal-do-inpost-i-z-powrotem/