Home

LexisNexis kradnie zdjęciahttps://www.facebook.com/photo.php?fbid=617126258323705&set=a.187660041270331.32607.187657104603958&type=1&stream_ref=10

Co jest nie tak ?

Wszystko.

I kto jak kto, ale LexisNexis Polska sp. z o.o. wie o tym najlepiej jako wydawca specjalistycznych publikacji z zakresu praw autorskich i własności intelektualnej.

LexisNexis z fp

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=607720455930952&set=pb.187657104603958.-2207520000.1390680971.&type=3&theater

Autorem grafiki jest jeden z autorów tekstów z niniejszego bloga oraz autor umieszczonych na nim grafik.

Autor posiada swój funpage na facebooku: https://www.facebook.com/SlepymOkiemTemidy – na którym umieszcza zdjęcia swoich dzieł, grafik satyrycznych oraz akwareli.

Jest też ilustratorem artykułów w internetowym wydaniu Rzeczpospolitej.

Aby dodać smaczku całej tej historii należy dodać, że LexisNexis Polska sp. z o.o. dla zdobycia popularności i podbicia statystyk  przywłaszczyła sobie … autorstwo grafiki namalowanej przez sędziego …

Stanowiącej prywatną własność … adwokata, także jednego z autorów artykułów i wpisów na niniejszym blogu.

A ów sędzia i adwokat prowadzą wykłady, szkolenia, korzystając m.in. z publikacji … LexisNexis Polska sp. z o.o. Których nie dostali za darmo – tylko kupili i za nie zapłacili całkiem niemałe pieniądze.

LexisNexis Polska sp. z o.o. na swoim fun page jako Autor – aktualizuje swój status wstawiając ściągnięte albo z fun page albo z naszego bloga zdjęcie – bez podania żródła. Tym samym wprowadza w błąd – co do autorstwa zdjęcia sugerując, że podpis na grafice pochodzi od jednego z administratorów strony LexisNexis sp z o.o. oraz źródła jego pochodzenia – gdyż sama jest w tym momencie źródłem

Udostępnienie linku ze strony LexisNexis Polska sp. z o.o. pokazuje kto jest autorem grafiki i jej zdjęcia:

LexisNexis jak wygląda linkUdostępniły ze strony LexisNexis Polska sp. z o.o. w ten właśnie sposób cudzą grafikę 54 osoby. Ciągle udostępniają kolejne – jako zdjęcie autora LexisNexis Polska sp. z o.o.

Na stronie udostępniających wygląda to tak:

LexisNexis bober udostepniła

Ile osób w sumie dzięki przywłaszczeniu autorstwa i wprowadzeniu w błąd co do źródła pochodzenia grafiki i jej zdjęcia przez LexisNexis Polska sp. z o.o. jest przekonanych o poczuciu humoru, talencie i genialności jednego z jej administratorów ?

Osoby, które zauważyły kradzież intelektualną na fun page jednego z „wielkiej trójcy” wydawców prawniczych (obok C.H. Beck i Lexa) – zalecają firmie lekturę własnych pozycji.

Ostatnią na ten temat wydali raptem miesiąc temu – w grudniu 2013 r. …

Skoro jednak sami siebie nie czytają, to może przeczytają tutaj, choć fragmencik ?🙂

Ustawa o prawach autorskich i prawach pokrewnych

1. Kto przywłaszcza sobie autorstwo albo wprowadza w błąd co do autorstwa całości lub części cudzego utworu albo artystycznego wykonania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

2. Tej samej karze podlega, kto rozpowszechnia bez podania nazwiska lub pseudonimu twórcy cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie albo publicznie zniekształca taki utwór, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie.

3. Kto w celu osiągnięcia korzyści majątkowej w inny sposób niż określony w ust. 1 lub ust. 2 narusza cudze prawa autorskie lub prawa pokrewne określone w art. 16, art. 17, art. 18, art. 19 ust. 1, art. 191,art. 86, art. 94 ust. 4 lub art. 97, albo nie wykonuje obowiązków określonych w art. 193 ust. 2, art. 20 ust. 1-4, art. 40 ust. 1 lub ust. 2, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

1. Kto bez uprawnienia albo wbrew jego warunkom rozpowszechnia cudzy utwór w wersji oryginalnej albo w postaci opracowania, artystyczne wykonanie, fonogram, wideogram lub nadanie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w ust. 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełniania przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo działalność przestępną, określoną w ust. 1, organizuje lub nią kieruje, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.

4. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

3 thoughts on “LexisNexis sp. z o.o. „stosuje” przepisy ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych

  1. Polska to kraj, gdzie dokonuje się nielegalnych procederów klonowania ludzi (typu – mind copy).

    Robi się to w sposób bardzo dyskretny, bez postronnych obserwatorów, w miejscu gdzie nikt by się tego nie spodziewał – w szpitalu psychiatrycznym na oddziale zamkniętym.
    Pod pozorem choroby psychicznej albo obserwacji z podejrzeniem choroby psychicznej ofiarę ściąga się do zamkniętego oddziału. Służy do tego np. specjalna procedura w sądzie rodzinnym – „Wniosek o umieszczenie w szpitalu psychiatrycznym”. Wiele osób pomyśli sobie, że do szpitala psychiatrycznego trafi tylko osoba z odchylenia psychicznymi. Nic bardziej błędnego! W Polsce wystarczy zwykłe pomówienie, i nikt nie będzie w sądzie poważnie traktował osoby posądzonej o chorobę. Tak właśnie działa prawo w polskich sądach. A wszystkie argumenty na obronę ofiary spotkają się w sądzie z całkowitą ignorancją. Tak załatwiono w Polsce wiele osób, w tym znaczących biznesmenów i naukowców.
    Dalsze działania odbywają się już w zakładzie zamkniętym, gdzie poddaje się ofiarę bez jej zgody działaniu silnych psychotropów ułatwiających dokonanie transferu.
    (miejsce, gdzie zaobserwowano tego typu procedery – Gdańsk)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s