Home

moralna prawomocnosc wyrokufunpage Ślepym Okiem Temidy

Swego czasu na blogu opublikowaliśmy stanowisko Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie:

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/22/apelacja-oczywiscie-bezzasadna/

radzącej adwokatom – i jednocześnie mrugającej okiem do niektórych sędziów tak ochoczo korzystających z możliwości złapania oddechu i niepisania uzasadnienia wyroku w razie uznania apelacji za oczywiście bezzasadną – do składania wniosków o sporządzenie uzasadnienia w trybie art. 457 § 2 k.p.k. (szczegóły pod powyższym linkiem).

Jak się okazuje – wobec ułańskiej fantazji oskarżonych – uznanie apelacji za oczywiście bezzasadną pociąga za sobą dla adwokatów nieprzyjemności nie tylko w postaci skarg do Okręgowych Rad Adwokackich.

Otrzymaliśmy maile, z których wynika, że w razie uznania apelacji za oczywiście bezzasadną, albo odstąpienia od sporządzenia takiej apelacji za zgodą oskarżonego, który – zdawałoby się – pojął niecelowość składania środka odwoławczego z góry skazanego na niepowodzenie i mogącego jedynie dodatkowo obciążyć go kosztami, bądź też niezłożenie apelacji od wyroku zapadłego zgodnie z wolą oskarżonego w trybie art. 335 lub 387 k.p.k. – powoduje składanie przeciwko adwokatom … pozwów o naruszenie dóbr osobistych.

W postaci „czci i wolności”.

To nie żart.

roszczenia klientów apelacja oczywiście bezzasadna

Tylko nowa moda wykreowana za murami Aresztów Śledczych i Zakładów Karnych.

Jakieś rady Okręgowych Rad Adwokackich ?

Zaskarżać wszystko narażając klienta na orzeczenie w razie uchylenia do ponownego rozpoznania wyroku zapadłego w trybie art. 335 czy 387 – kary wyższej od orzeczonej wskutek „ugody” z oskarżycielem publicznym ?

No, wtedy dopiero będą powody do skarg i pozwów !

Komentarz z grupy Adwokatura Polska:

roszczenia klientów komenty z AP

Komentarze z grupy Polska Palestra:

roszczenia klientów roszczenia komenty z PP

5 thoughts on “Praktyczne dylematy „apelacji oczywiście bezzasadnych”

  1. Może chodzić z dyktafonem na każde spotkanie z klientem, żeby potem było czym się bronić na zarzut, jakoby adwokat wmanewrował pełnomocnika w niekorzystny (a raczej niechciany w momencie, w którym klient się rozmyślił) wyrok?

    • W Areszcie Śledczym i Z.K. jest rewizja – zabierają dyktafony. Mozna rozważyć wystąpienie o zgodę do organu w którego dyspozycji pozostaje aresztowany i Dyrektora A.Ś. / Z.K. o odbycie widzenia z dyktafonem – po uprzedniej kontroli przez organ tego dyktafonu – czy nie jest w nim coś schowane albo czy nie ma nagrania które można aresztowanemy / skazanemu odtworzyć.

    • Z którego się klient wycofuje i skarży oraz pozywa adwokata bo ten rzekomo wprowadził go w błąd. Przecież także o takich przypadkach piszemy … Adwokat i tak sprawę wygra – ale ile czasu, pracy, nerwów i pieniędzy będzie go to kosztowało ? Poza tym, żeby stawić się na własną sprawę – nie będzie mógł stawić się osobiście na sprawie klienta. I kolejne pretensje, skargi, żale gwarantowane.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s