PGP niepełnosprawni nagłówek

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/177252#.UujTnvitbbg

Rośnie armia kandydatów na pozwanych przez pana dr Rafała Zgorzelskiego (o groźbach pozywania każdego krytykanta i malkontenta pisaliśmy tutaj: https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/23/breaking-news-prokuratura-i-adwokatura-zdemaskowane/)

Do adwokatów właśnie dołączyli:

niepełnosprawni:

PGP niepełnosprawni

Komentarze:

http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/33660?did=177256&expand_all=true&state=Messages

Była Minister Sprawiedliwości, sędzia Barbara Piwnik:

Zgorzel do sędzi Piwnik

program z Barbarą Piwnik: http://www.youtube.com/watch?v=9HQYf4N0NuM

Odnośnie uwag dotyczących niedostosowania „punktów odbioru awiz” – nie mylić z „placówką pocztową” jak celowo jesteśmy wprowadzani w błąd przez PijaR „biały” (art. 3 pkt 16 prawa pocztowego i art. art. 3 pkt 3 prawa pocztowego –  jest to szerzej wyjaśnione tutaj: https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/15/wzor-skargi-na-nieprawidlowosci-w-doreczaniu-przesylek-przez-pgp/) – do możliwości ruchowych osób niepełnosprawnych  wypowiedział się Dawid Studencki z Centrum Zakupów dla Sądownictwa (zdjęcie z monitora cytatu za http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/177252#.UujTnvitbbg):

PGP niepełnosprawni Dawid StudenckiOraz – jakżeby inaczej, jedyny predystynowany do wypowiadania prawd objawionych w rzeczywistości niestety tylko wirtualnej pan dr Rafał Zgorzelski:

PGP niepełnosprawni odpowiedź ZgorzelaNajpierw zajmiemy się pokazaniem faktów Panu Dawidowi Studenckiemu skoro 1 zdjęcie z artykułu portalu niepełnosprawni.pl mu nie wystarczy i problemu nie zauważa.

Proponujemy Panu zasiąść na wózek inwalidzki i samodzielnie odebrać przesyłki z któregoś punktu właściwego dla centrum Lublina:

PGP sądowa 8 widok z bramy

PGP punkt awiz Sądowa 8

DSC_0016Tak. Drzwi otwierają się na zewnątrz 🙂

Nie, nikt do Pana nie wyjdzie – w środku jest kolejka i 1 osoba obsługująca.

Albo proszę – nadal nie schodząc z tego wózka – odebrać sobie listy w Łodzi. Dla centrum, m.in. ul. Piotrkowskiej właściwy jest ten punkt na Fabrycznej otwierający gościnnie swe podwoje przed „spragnionymi sądówek” jak pogardliwie nas określa Rafał Zgorzelski:

wózek przy rampieRampa 2Schody 1Schody 2I podzielić się z nami tutaj w komentarzu efektami.

Gdyby jednak „jakiś problem się pojawił” w Pana przypadku z wizytą w tych punktach na wózku inwalidzkim, czy o kulach – to jednak warto byłoby tą inwerwencję podjąć nie czekając na jakiś znak z nieba.

Pan dr Rafał Zgorzelski – w ogóle nie odpowiedział na zadane pytanie, koncentrując się – jak zwykle – na szerzeniu plotki o „większej dostępności dla obywateli” owych punktów PGP, a także o ich „wydłużonych” godzinach pracy.

No to jeszcze raz dementujemy, na przykładzie Lublina. Zdjęcia punktów właściwych dla centrum – powyżej.

A teraz owe „wydłużone” godziny pracy punktów odbioru awiz PGP:

PGP niepełnosprawni dogodniejsze godzinyTak się składa, że w punktach awiz na Sądowej 8 i Narutowicza 21 właściwych dla większości  Kancelarii Adwokackich ta „wydłużona” godzina to maksimum … 17.

Łał.

I właściwa dla całego centrum Poczta Polska, w/g frontmenów „Nowego Lepszego” – gorsza, „mniej dostępna” godzinowo, obrzydliwa, wroga i w ogóle fe:

poczta polskaZ boku budynku znajduje się wjazd dla niepełnosprawnych, sale obsług poszczególnych pokategoryzowane na świadczenie różnych usług są w amfiladzie, system numerkowy automatyczny, dookoła parkingi, pod samą pocztą przystanek autobusowy. Listy odbiera się w innej sali niż sala dla wysyłania listów i paczek, więc okres oczekiwania na krześle a nie na baczność na chodniku po odbiór o jakieś 2 godziny krótszy niż w … biurze turystycznym sprzedającym szkołom wycieczki oraz bilety lotnicze ludziom, czy w biurze ubezpieczeń albo kiosku gdzie trzeba w dodatku dojść piechotą bo nie ma możliwości zaparkowania albo z uwagi na zakazy (Narutowicza) albo fakt, iż punkt znajduje się przy I Urzędzie Skarbowym i dwóch budynkach Sądu Rejonowego gdzie fizycznie nie da się zaparkować, bo brak jest miejsc (Sądowa 8).

W punktach awizowych „Nowego Lepszego” brak jakichkolwiek zabezpieczeń przesyłek – pętają się po szafkach i półeczkach w plastikowych, kuchennych koszyczkach i są nieustannie przekładane. Interesanci wiszą na plecach odbierającemu listy – z uwagi na raptem kilka metrów kwadratowych owej „placówki PGP”. Reszta stoi na chodniku w kolejce.

Myślę, że w ramach zdementowania bredni o „lepszej dostępności” punktów awizowych PGP od placówek pocztowych P.P. w Lublinie – to powinno wystarczyć.

Właściwa dla centrum Lublina placówka Poczty Polskiej jest czynna w godzinach:

PGP poczta polska w Lublinie

Tak. Całą dobę.

Ale w stosunku do 24 godzin pracy placówki pocztowej PP właściwej dla Lublina Śródmieście – owe 8 godzin (Narutowicza 21), 9 godzin (Sądowa 8) i od 6 do 17 (na Okopowej 2 „A” w kioseczku) – to według Pana dr Rafała Zgorzelskiego godziny pracy „wydłużone”. 😀

W stosunku do czego ?

Jakim niby cudem wobec 24 godzin – nawet te 11 godz.  kioskowej budki na Okopowej 2 a są „dłuższe” ?

Osiedlowe placówki pocztowe w Lublinie są czynne od 7 rano do 19 i 20. Nie uniemożliwiają dostania się do nich niepełnosprawnym. Można pod nie podjechać samochodem i znaleźć miejsce do zaparkowania.

Głos niepełnosprawnych – zniknął w ogólnej burzy.

Tymczasem to oni są najbardziej pokrzywdzeni przez „Nowego Lepszego”.

Do kręgu niepełnosprawnych dołączyło wskutek typowego, zimowego wypadku kilku naszych znajomych adwokatów. Przez najbliższe 6 miesięcy poruszać się będą na wózkach inwalidzkich a w najlepszym wypadku i po jakimś czasie dopiero – o kulach. Mamy nadzieję, że odzyskają sprawność. Ale z uwagi na zabiegi chirurgiczne i rehabilitację – wbrew deklaracjom frontmenów – nikt im listów nie doręczy, bo niby jak i dokąd ? Do szpitala na salę operacyjnę, salę chorych czy wetkną list w zęby pacjentowi podwieszonemu na linach w gabinecie rehabilitacji w trakcie zabiegów fizjoterapeutycznych ?

Będą musieli sami odbierać. Na Sądowej … na Narutowicza 21 … w Łodzi na rampie wyładunkowej.

Apel do Ministerstwa Sprawiedliwości i Pana Dawida Studenckiego z Centrum Zakupów dla Sądownictwa  – proszę przestać bronić jak Częstochowy nieracjonalnego wyboru oferenta dokonanego w oparciu o kryterium najniższej ceny.

Bo aż się chce użyć wobec obrońców PGP i bagatelizujących problem takiego samego argumentu, jakiego używa Rafał Zgorzelski wobec osób wskazującyh i pokazujących dowody na blamaż tego eksperymentu i zapytać – co za to dostaliście, żeby mówić, że jest dobrze skoro ewidentnie NIE jest ?

I to pod każdym względem.

Tak, Poczta Polska miała wpadki.

Tak, ma 4 placówki w brzydkich miejscach – ale przynajmniej je ma, nie w budach ale w budynkach, z zabezpieczeniami korespondencji i w dodatku są one dostępne dla niepełnosprawnych. Nie muszą jeździć 300 km w 1 stronę z Kobylnicy z Wybrzeża do Kobylnicy pod Poznań po list (a trąbi się o tym od początku roku i PGP punktu awiz NIE zorganizowało co nadal nie przeszkadza im twierdzić, że są „dostępniejsi” i mają „punkty w każdej gminie”).

PGP brak pkt awiz Kobylnicahttp://www.pgpsa.pl/zasieg-dzialania/

Tak, zgubienie zwrotki potwierdzającej doręczenie do PP orzeczenia KIO to kompromitacja. Ale nie to jest ważne dla wymiaru sprawiedliwości który nie może funkcjonować prawidłowo bez sprawnych i bezpiecznych doręczeń korespondencji na litość boską.

Bo to, co Poczcie Polskiej się zdarzało – w PGP jest nagminne.

Te wady Poczty Polskiej w doręczeniach, które były wyjątkiem – w PGP są regułą.

(proszę bardzo oddajmy głos samym sądom: http://sadowe.p2a.pl/viewtopic.php?id=1354&p=5)

I zaklinanie rzeczywistości przez panów Zgorzelskiego, Brzóskę i Żebrowskiego wspartych firmą PR Genesis – realiów nie zmieni.

Tak jak ich przez miesiąc nie zmieniło.

Najtańsze nie znaczy najlepsze.

A w przypadku wymiaru sprawiedliwości chodzi o najlepsze – a nie najtańsze.

Interes Skarbu Państwa ważniejszy od sprawnie funkcjonującego wymiaru sprawiedliwości ?

Średnio inteligentny szympans wie czym się skończy tak krótkowzroczne pararozumowanie.

Paraliżem sądownictwa, milionami pozwów i wydatkami o wiele większymi od „zaoszczędzonych” na Poczcie Polskiej 84 mln (która jako operator publiczny stawki ma narzucone z góry więc drugi oferent je znał i dlatego mógł dać cenę niższą).

Halo !

Władzo nasza !

Zróbcie coś wreszcie i przestańcie udawać, że nie znacie realiów, a przed oczami roztaczają się Wam jedynie te słodko-różowe wizje pocztowego raju rozpowszechniane przez zainteresowanych kasą. Bo póki co – to to Wy sprawiacie wrażenie, jakbyście mieli prywatny interes w utrzymywaniu istniejacego stanu. „Kilka dni” jakie były rzekomo potrzebne aby wszystko działało perfekcyjnie dawno minęły – i zamiast lepiej – jest tylko coraz gorzej.

Przykładzik ?

Ależ prosz:

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/29/pgp-dorecza-listy-ze-zwrotkami-albo-w-krzaki-komentarz-marsz-pilsudskiego/

http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/transKonf.xsp?unid=084AD7491EF81A1DC1257C670045ECBE&SessionID=DOK6MXEPZ0

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/773297,kolejna-wpadka-pgp-kontrakt-na-przesylki-sadowe-moze-zostac-zerwany.html

Mało ?

Wyszukiwarka google oferuje tysiące wyników. Też ją będą musieli  pozwać …

schody z bareizmów memzdjęcie do mema stąd: https://www.facebook.com/bareizmy?fref=ts