A konkretnie punktu pGp. Wchodzimy na stronę PGP w zakładkę „Punkty awizacji” i wpisujemy w wyszukiwarkę hasło „Dmosin”. Otrzymujemy taki oto wynik:

Dmosin 31 1 2014Jak widać w dolnym prawym rogu – zrzut ekranu jest dzisiejszy, ale taka informacja o Dmosinie widnieje w zasadzie od początku istnienia wyszukiwarki punktów PGP.

Rezultatów wyszukiwania według kodu pocztowego (95-061) nawet nie warto komentować:

Dmosin kodOczywiście, na tych informacjach nie należy zaprzestawać poszukiwań punktu odbioru korespondencji Najlepszego z Najlepszych Doręczyciela.

Tym razem poszukiwania kierują się do CEIDG. Wyniki są następujące:

CEIDG Dmosin 104 popr CEIDG VEKTOR poprPora na wyszukiwarkę podmiotów w KRS na stronie Ministerstwa Sprawiedliwości:

A tu – NIESPODZIANKA:

VEKTOR Krs poprSowa człek wytrwały. Sprawozdanie z wyprawy terenowej:

Dmosin dzieli się na Dmosin Pierwszy, Dmosin Drugi i Dmosin.

Dmosin Pierwszy biegnie od kościoła w kierunku miejscowości Szczecin. Najwyższy numer tam to 39. Dmosin Drugi jest trochę większy, ma uliczki boczne. Jedna główna ulica odchodzi w stronę Głowna, tam najwyższy numer to 55A, na jednej bocznej ulicy są numery od 49 do 52. Druga ulica boczna biegnie w stronę miejscowości Borki, kierunkowskaz wskazuje, że najwyższy numer to 94. Jedziemy tą drogą, mijamy Orlik i faktycznie, wszystko zgadza się z drogowskazem.

Zostaje Dmosin, droga w kierunku Nagawek. Najpierw numery kończą się na 95, następnie są pola oraz 4 domy bez numerów. Jadąc w kierunku Nagawek po prawej stronie po minięciu pola pojawia się piekarnia i numer 126. 4 domy bez numerów są po lewej stronie, pierwszy numer za nimi to 123.

Cóż więc zostaje? Telefon do Urzędu Gminy, do działu ewidencji ludności. Nikt nie słyszał o firmie VEKTOR. Uprzejmie pytam, czy istnieje w Dmosinie numer 104. Otrzymuję odpowiedź NEGATYWNĄ!!!

Co się okazuje? PGP na swojej stronie podało punkt, który nie istnieje i nie istniał, jak też podany tam adres nie istnieje i nie istniał! Dalszy komentarz zbędny!

Innym miejscem, które „wymknęło się” z wirtualnej rzeczywistości jest Kobylnica na wybrzeżu, o której wiedzą już wszyscy:

Kobylnica punktu awiz brakI artykuł umieszczony na fb na temat Kobylnicy:

http://www.facebook.com/PolskaGrupaPocztowaSa/posts/269984306490724

Ile jeszcze jest takich miejsc bez punktów awiz ?

Istniejących realnie, nie wirtualnie ?