Home

Jaros³aw Kaczyñski

Marihuana jest z konopi, czy owczej bryndzy – nieważne. Przynajmniej w Lublinie.

Lublin bowiem latem 2014 r. postanowił wrzucić na wsteczny.

Ale tak po całości.

Aktualnie Sąd Rejonowy dzielnie „wycafał” się ze stanowiska okręgu lubelskiej apelacji:

Wyrok Sądu Apelacyjnego w Lublinie z dnia 29 września 2005r.,

II AKa 217/05

Z niekwestionowanych przecież ustaleń faktycznych wynika, że oskarżony udzielił środków odurzających w ilości nie większej niż 5 gramów. Wskazaną wyżej ilość niewątpliwie można zaliczyć do ilości nieznacznych, skoro ustawodawca w pierwotnej treści załącznika do projektu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii wskazał jako ilości nieznaczne do 10 gram marihuany, do 3 gram haszyszu i do 0,25 gram amfetaminy. Grzegorz Marcin S. udzielał środka odurzającego w okresie dwóch i pół miesiąca tylko jednej osobie, a mianowicie Piotrowi O. Tak więc rozprowadzanie przez oskarżonego narkotyków nie przybrało formy długotrwałej, na skalę masową, co oczywiście musi rzutować na ocenę stopnia społecznej szkodliwości przypisanego mu czynu. W świetle powyższego należało uznać, że Sąd I instancji prawidłowo przyjął rodzaj i natężenie przedmiotowych znamion czynu, decydujących o wypadku mniejszej wagi i dokonał prawidłowej oceny prawnej działań przypisanych oskarżonemu.

(https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/05/udzielenie-srodka-odurzajacego-wypadek-mniejszej-wagi/)

I przy nieumyślnej pomocy (prze)biegłego dokonał rewolucyjnej wykładni przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii🙂

Otóż.

W Lublinie na poziomie rejonowym ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii nie sankcjonuje posiadania ziela konopi – jakby komuś się naiwnie wydawało po lekturze definicji ustawowych z art. 4 pkt 4, 5 i 37.

Nic z tych rzeczy.

I cały dorobek orzecznictwa powstały na gruncie literalnego brzmienia przepisów można sobie o przysłowiowy kant d… potłuc.

Albowiem ponieważ – w/g biegłego i Sądu Rejonowego z suszu konopi należy wyabstrahować delta 9 – tetrahydrokannabinol oraz kwas tetrahydrokannabinolowy, uzyskane wyniki dodać do siebie a następnie podzielić przez 5 – bo według biegłego nie wskazującego absolutnie żadnych prac naukowych i wyciągającego różne wartości z kapelusza – akurat 5 mg delta–9-THC jest ilością wystarczającą do odurzenia i wyjdzie ilość dawek aktywnych. Które najwyraźniej dla Sądu są tym samym co działki dilerskie🙂

TAK!

Uwaga, oto 0,29 gr – czyli 7,45 działek🙂

DSC_2815

I nieważne, że biegły jak wół we wnioskach napisał, że ilość suszu nie stanowi nawet jednej pełnej porcji handlowej:

DSC_2818

Dla Sądu aktywne dawki których jest 7,45 – to to samo co „działki dilerskie”.

Nie ma więc nieznacznej ilości. Nie ma art. 62 „a” – który przy takiej wykładni definicji ustawowej środka odurzającego w postaci konopi innych niż włókniste – ewidentnie „się odjął”.

Pudło jest.

DSC_2808

DSC_2809

DSC_2810

Niestety w związku z faktem, że instancją odwoławczą jest V Karna Odwoławcza, która „odjęła” wymogi art. 410  k.p.k. a sprawa jest niekasacyjna – czego by nie było w apelacji i choćby sam Bóg ją napisał – będzie ona „oczywiście bezzasadna” – https://palestrapolska.wordpress.com/2014/07/07/o-przepisach-ktore-sie-nie-przyjely-art-410-k-p-k/.

Możemy się zakładać.

A meldować o nieprawidłowościach i niesprawiedliwości można przysłowiowemu koniowi.

13 thoughts on “O przepisach, które się nie przyjęły – art. 62a ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii

 1. co tu dużo mówić: chory kraj, chore przepisy, chora mentalność sądów i policji, wstyd sie przyznać że mieszkam w tym zaścianku Europy…

 2. Dlaczego nadal brakuje wykładni na poziomie ogólnokrajowym co to jest „nieznaczna ilość”? Przecież można to chyba załatwić bez ustawy? (sorry nie znam się)

  • Ale nie chodzi o to, żeby się wstydzili. Komu i w czym to pomoże?
   Poza tym.
   Biegły wstydzić się nie ma czego – jedyny błąd jaki popełnił jest taki, że nie wziął pod uwagę faktu, że sędzia nie jest chemikiem i nie ma obowiązku znać chemicznych określeń i definicji i nie wyjaśnił jasno humanistom, ani nie podał źródeł naukowych co oznacza „dawka”. W języku prawniczym dawka to działka.
   Sędzia owszem – nie przeczytał dokładnie opinii, gdyby to zrobił zauważyłby rozziew między określeniem „dawka aktywna” a stwierdzeniem „niepełna dawka handlowa”. Zobaczył tylko te 7 „dawek aktywnych” i poszło…
   A że zacytuję „po kiego grzyba” mamy stygmatyzować sędziego i biegłego skoro jak znamy ludzi i życie ciekawym nazwiska są one potrzebne tylko do „hejtowania”? Nie piszemy o czymś, żeby naszczuć publikę na ludzi. Piszemy o nieprawidłowościach jakie ludzie popełniają – zainteresowani będą wiedzieć o kim mowa i jest nadzieja, że więcej nikt analogicznego błędu nie popełni. Bo nie chodzi o to, żeby kogoś medialnie zniszczyć – tylko o to, żeby ludzie niesłusznie nie ponosili konsekwencji cudzej niewiedzy. Ci, którzy popełnili błąd mogą go skorygować. Medialnego hejtu skorygować się nie da. Dlatego na niego nie pozwolimy, ani do niego nie dopuścimy.

   • „jest nadzieja, że więcej nikt analogicznego błędu nie popełni”

    W systemie retrybucyjnym brak kary oznacza przyzwolenie, zatem nie może być nadziei na konsekwencje braku konsekwencji.

    Niestaranność biegłych oraz niefrasobliwość sędzi(ego) nie mogą nieść konsekwencji dla osób (stron), wobec których są zobowiązani przynajmniej do rzetelności.

   • I co – internauci będą „karać”?🙂
    Sprawa jest w toku. Konsekwencje jeśli będą to zgodne z przepisami i w nich określone.
    Jesteśmy adwokatami.
    Nie zorganizujemy nawet naszym najwierniejszym czytelnikom ordaliów ani polowania na czarownice.

   • „I co – internauci będą „karać”? :)”
    Pokaż mi inny sposób skutecznego rozliczania fuckcjonariuszy PUBLICZNYCH.

    „Konsekwencje jeśli będą to zgodne z przepisami i w nich określone.”
    Nie będzie takich, bo się kolesiostwo sądowo-przebiegłe nie zgodzi.

    Masz inne propozycje (tylko o niezerowej skuteczności)?

 3. Prawda jest taka że Policja podczas zatrzymania powinna używać mózgu, ale oczywiście maja to w dupie pajace że mogą komuś zjebać życie bo ktoś lubi zapalić, ważniejsza przesłanką dla nich jest jebana premia 100 zł za złapanego „PRZESTĘPCĘ ”
  Pier….ne bezmózgi !

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s