kryzys

Źródło: http://locus.bloog.pl/id,337579381,title,Szara-rzeczywistosc,index.html?smoybbtticaid=613154

Ostatnio na blog wrzucane są fragmenty orzeczeń, które pokazują, że w niektórych sądach niektóre przepisy się nie przyjęły, ewentualnie się „odjęły”:

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/07/07/o-przepisach-ktore-sie-nie-przyjely-art-410-k-p-k/

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/07/10/o-przepisach-ktore-sie-nie-przyjely-art-62a-ustawy-o-przeciwdzialaniu-narkomanii/

Podobne „kwiatki” można znaleźć nie tylko w orzeczeniach sądów, ale również w decyzjach organów administracyjnych. W internetowej bazie orzeczeń Naczelnego Sądu Administracyjnego (orzeczenia.nsa.gov.pl) znaleźliśmy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi: III SA/Łd 106/12. Poglądy przedstawione w tym wyroku podzielamy. Natomiast w osłupienie wprawił nas następujący fragment:

ZUS w pogoni za rozumem

 

Argumentacja organu – czyli Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – nas poraziła, powaliła. Generalnie wszystko nam opadło, spadło i nie chce się podnieść.

I teraz pojawił się problem. Do tej pory pisaliśmy, że w sądzie X nie przyjął się przepis Y. W przypadku ZUSu przepadliśmy z kretesem – zgłaszamy się więc do Szanownego Czytelnika o próbę odpowiedzi na pytanie:

CO SIĘ NIE PRZYJĘŁO W ZUSIE?