Remek Dąbrowski gdyby wybory były dziś kogo mniej byś nienawidziłhttp://remekdabrowski.pl/

 

 

 

http://natemat.pl/111799,minister-finansow-szykuje-rewolucje-obowiazek-kas-fiskalnych-bez-wzgledu-na-obroty

Od przyszłego roku planuje, aby kasy fiskalne bez względu na osiągane obroty musieli posiadać lekarze, dentyści, fryzjerzy, kosmetyczki, mechanicy samochodowi, a nawet właściciele budek z zapiekankami.

– Nie chodzi o dodatkowe wpływy do budżetu. Chodzi o to, aby uczciwi podatnicy mieli równe szanse w prowadzeniu biznesu z tymi nieuczciwymi – mówi naTemat rzecznik ministerstwa finansów Wiesława Dróżdz.

 

eeeeee…. 😉 A mają nierówne? Nie, no proste, że inne szanse ma lekarz a inne właściciel stoiska z zapiekankami, ale kasa fiskalna akurat nic do tego nie ma.

 

Magdalena F.

Rozumiem, ze wpływy producentów kas fiskalnych spadły?

 

Paweł K.

Ma ktoś trutkę na Szczurki?

 

Magda M.

Chyba tylko o to chodzi. Mam pytanie: jaka jest różnica między niewbiciem na kasę a niewystawieniem rachunku czy faktury? Bo nie kumam. Jak ktoś się nieuczciwie rozliczał, to po prostu nie wbije na kasę. A jak się ktoś uczciwie rozliczał, to wszystko będzie wbijał, tylko będzie musiał ponieść durny koszt. Więc tak naprawdę wygrają na tym tylko producenci kas fiskalnych.

 

Magda M.

Mnie nie dotyczy, bo ja już w kasę wpadłam. Ale to jest bezsens.

 

Paweł K.

A jak ktoś nie obsługuje fizycznych tylko wystawia faktury to po co ma mieć tę kasę?

 

Magdalena F.

Ja też mam kasę od początku i jest to bezsensowny dodatkowy obowiązek

 

Magda M.

Panie Mecenasie – po prostu ma Pan Mecenas w kancelarii za mało rzeczy, z których trzeba kurz ścierać…

 

Paweł K.

O przepraszam – mam jeszcze imponujących rozmiarów fax

To jest niepojęte, w XXI wieku, kiedy od lat znamy email, skanery itp. cuda techniki ktoś (w sensie sąd, prokuratura i policja) przesyła jeszcze cokolwiek faxem.

 

Magda M.

Dlatego trzeba fax zlikwidować, żeby nie słali faxów Akurat dobra wymówka: „Wysoki Sądzie, informuję, że numer faxu jest nieaktualny. Powierzchnia kancelarii jest ograniczona i miejsce faxu zajęła kasa fiskalna, a ona taka niekomunikatywna”…·

 

Szymon D.

Mogę potwierdzać zgodność odpisu z oryginałem bo zawód zaufania publicznego ale trzeba mi zamontować kasę bo na pewno ukrywam dochody. Proponuję założyć adwokatom obroże reagujące na farbę drukarską na banknotach.

 

Sylwia S.

Kasę wezmę, ale za fiskalną podziękuję.

 

Tomasz M.

Kasy fiskalne dla wszystkich, ale zlikwidować wszystkie odbiorniki radiowe ,telewizory,odtwarzacze,fundusze reprezentacyjne ,karty płatnicze,samochody służbowe wyłącznie do celów służbowych ,kwiatki,obrazki ,dywany,itd w lokalach ,budynkach ,siedzibach finansowanych z rachunku SP.

 

Francesco G.

Proponuję założyć kasy fiskalne politykom, tyle że tam zapewne rolki by zmieniali co dwa dni….

 

Jurek S.

Takie pomysły to przykro powiedzieć obraz braku planu i rozpaczy, proponuję pomontować kasy fiskalne w pojazdach rządowych używanych do celów niesłużbowych.

 

Dariusz G.

Lepszym rozwiązaniem znanym w innych państwach demokratycznych jest likwidacja flotylli samochodów służbowych.

 

Sylwia S.

Prędzej zabiorą nasze samochody niż oddadzą swoje 🙂

 

Magda M.

Cóż.. na ośmiorniczki brakło?

 

Dominik R.

No i wino po 800 za butelkę

 

Krzysztof K.

A całkiem niedawno minister finansów tłumaczył, że wprowadzenie kas fiskalnych dla wszystkich nie przyniesie dochodów nawet równoważących wydatki na refundację. Z tekstu wynika, że pod tym względem nic się nie zmieniło. Moim zdaniem uzasadnia to zarzut niegospodarności publicznymi pieniędzmi.

 

Jurek S.

No to co się zmieniło od tamtego czasu Panie Mecenasie Krzysztof K., czyżby przed zbliżającymi się wyborami ktoś chciał zdążyć jeszcze zarobić ?

 

Krzysztof K.

To nie chodzi o to, aby ktoś chciał zdążyć zarobić. Moim zdaniem chodzi o to, aby ktoś zdążył DAĆ ZAROBIĆ.

 

Magda M.

Czy nadal chodzi o to, że pewien były pracownik MF, a obecnie współwłaściciel jednej z firm od kas, ma nadal wpływy w MF?

 

Szymon M.

Zastanawiam się czy niedługo nie zacznę popierać uciśnionej mniejszości rosyjskiej albo ukrytej opcji niemieckiej…

 

Magda M.

A nie możemy wypowiedzieć wojny USA i się poddać?

 

Paweł K.

USA? Obawiam się, że to nie byłoby najlepsze rozwiązanie. Najsensowniej byłoby się poddać wyspie Man, ewentualnie Islandii. Ostatnie wydarzenia pokazują, że nie od rzeczy byłoby też przegrać wojnę z Węgrami.

 

Magda M.

A Kajmany? Dałyby radę nas podbić?

 

Paweł K.

Dałoby się załatwić. Lepiej byłoby być Zamorskim Protektoratem Kajmanów niż tym, co teraz.

 

Dominik R.

Myślę że i Lichtenschtein dałby radę 🙂

 

Michał Ś.

Ja już dawno straciłem złudzenia, ale dla tych nieprzekonanych to kolejny powód aby nie głosować na PO.

 

Szymon M.

Tyle że nie ma na kogo, nasze klasy polityczne prezentują równie żałosny poziom niezależnie od nazwy partii i chwilowego jej składu. W ciągu ostatnich 13 lat tj. odkąd mogę głosować chyba nie zdarzyło się żebym nie żałował potem oddanego głosu. Jedyne wyjście to zostać przestępcą politycznym i nagrać kilku polityków po czym wpaść do ambasady Urugwaju i błagać o azyl polityczny…

 

Ewa S.

Urugwajowi mówię stanowcze 3 x TAK. Mec. Szymon M. – po co tam przestępcą politycznym czy jakimkolwiek? Magda M. ma świetny pomysł – wypowiedzmy wojnę Urugwajowi i natychmiast się poddajmy!

 

 

Z innych komentarzy:

Powinno nie być kas nigdzie. Stara zasada: duże firmy nie są w stanie niefiskalizować (jak Biedornki i inne) a małe nawet z kasą są zawsze w stanie ominąć.

Kasy fiskalne to po prostu sposób na nabicie kabony Posnetowi i innym firmą.

Polecam poszukać w sieci informacji o udziałowcach Posnetu, z których jeden był uwaga uwaga – wiceministrem finansów lobbującym za wprowadzeniem kas fiskalnych. Tadaaaa

 

PIT wypełnić lepszy niż połykacz ognia