Poprawki zaproponowane przez Adwokata Dariusza Golińskiego umieściliśmy tutaj:

https://palestrapolska.wordpress.com/2015/03/19/poprawki-do-projektu-ppsa-autorstwa-adw-dariusza-golinskiego/

Filmy z posiedzeń komisji są tutaj:

11 marca 2015 r. http://senat.atmitv.pl/senat-console/archival-transmissions/item?code=8KU364KPCPP2411

18 marca 2015 r. http://senat.atmitv.pl/senat-console/archival-transmissions/item?code=8KU366KPCPP2431

I teraz okazuje się, że wszyscy mamy zbiorowe halucynacje, omamy, czy inne formy nie do końca uprawnionej projekcji. Okazuje się, że żadnego Golińskiego Dariusza w Senacie nie było, nic nie zgłaszał i nic nie uzyskał. Mamy sukces NRA pełną gębą – tako rzecze strona adwokatura.pl.

ppsa bez DarkaPoniżej przykładowe komentarze szeregowych adwokatów z fejsbukowej grupy Polska Palestra do powyższej notatki:

Monika S.-W.

No ale przynajmniej dzięki dzisiejszej relacji z obrad komisji dowiedzieliśmy się, że wiernopoddańcze stanowisko o braku sprzeciwu co do możliwości obniżenia wynagrodzenia poniżej stawki minimalnej nie była stanowiskiem NRA lecz nieuzgodnionym wybrykiem sekretarza NRA.

Monika M.

Drodzy Państwo,czy ja mam problemy ze wzrokiem i ogólnie z postrzeganiem,czy w komunikacie na stronie adwokatura.pl nie ma słowa o Panu Mecenasie Dariusz Goliński???!!!

Brak słów :((((( Panie Mecenasie,gratulacje!

Karol P.

Powiem szczerze i otwarcie, że jedynym sukcesem panów Z.T. i G. było to, że ktoś im powiedział, żeby przyszli na posiedzenie komisji senackiej, zajmując zresztą miejsce komuś innemu.

Magda M.

Tia…

adwokatura symbolPaweł K.

Znam na ten temat wulgarny ale trafny dowcip: przyczepiło się g… do statku i mówi „płyniemy”…

Magda M.

Czy mogę za pośrednictwem tego medium poprosić członków NRA, aby wskazali słowo zaliczane do słownika kulturalnych ludzi, którymi moglibyśmy ich określać, a jednocześnie żeby nie zostało uznane za naruszenie KEA? Mnie niestety przychodzą na myśl tylko określenia spoza słownika kulturalnych ludzi…

Monika M.

Magda M., Pani Mecenas,w punkt.

Magda M.

Monika M. – – o nie, nie. W punkt to by było, gdybym mogła tak publicznie użyć słów uznanych powszechnie za obelżywe…

Krzysztof Ś.

Żenada i wstyd. Szkoda, że na adwokatura.pl równie chętnie nie zamieszcza się wpisów o żenującej porażce (w zasadzie bierności) przy braku nowelizacji stawek za urzędówki.

Magda M.

Krzysztof Ś. – proponuję wersję graficzną.

sukcesy NRAEwa S.

Aż sobie skopiowałam ten screen… no wiecie Państwo co… Powiedzieć „wstyd” – to za mało.
Mój nauczyciel historii z LO mawiał: „są ludzie i ludziki. Jest człowiek i człowieczek”. Otóż to.
„Etos adwokatury” po przywłaszczeniu sobie przez NRA sukcesu
samotnie walczącego kolegi Dariusza Golińskiego, niepopieranego zresztą przez NRA – od dzisiaj chyba nabierze nowego, bynajmniej nie pozytywnego znaczenia.
Tak się kochane władze niszczy adwokaturę.
Takimi małymi, ohydnymi, wstrętnymi krokami.
Obrzydliwe po prostu.
Darku – GRATULUJĘ i dziękuję! Karol P., Magda M. – Wam także dziękuję!

Jakub P.

Mec. Krzysztof Ś.– widać niektórzy tę bierność uważają za sukces.

Franciszek M.

Przepraszamy za naczelnaPaweł K.

Myślami pewnie działacze są już na kolejnym rejsie, wiosna idzie, czas wybrać jakąś atrakcyjną miejscówkę na posiedzenie wyjazdowe.

Dominik R.

Paweł działacze kojarzą mi się z piłką nożną i chyba dobrze mi się kojarzą!!

Magda M.

Czy mogą mi Państwo przypomnieć, kto był pierwszym człowiekiem na Księżycu? Jakiś członek NRA to był, tylko nie mogę sobie przypomnieć, który…

willy wonka ppsaEwa S.

Nie ma nawet o czym mówić Magda. To świadczy o braku honoru i elementarnej przyzwoitości.

Marcin M.

Chyba przestałem należeć do ludzi kulturalnych; bo w moim słowniku aż huczy jedno: to jest kurestwo !!!

Monika S.-W.

Mec. Marcin M. Nie jest to niestety odosobniony wypadek. Ot, choćby przykład z ostatnich dni. Wszyscy wiedzą, że tylko dzięki Pana uporowi procedowany jest wniosek do TK i że napracował się Pan Mecenas przy nim jak koń, ale sprawę na posiedzeniu NRA za tydzień będą referowali ci, co palcem nie kiwnęli. Litościwie poprzestanę tylko na tym przykładzie.

Joanna O.

Uważam, że Dariuszowi należą się przeprosiny (nie wspominając o sprostowaniu tego nieszczęsnego komunikatu)…

Jakub P.

Andrzej Sapkowski opisał jedną z postaci swej książki takimi słowami: „Jedno o niem da się powiedzieć – wredny jest niemożebnie. Taki czarci z niego pomiot i plugawiec, taki chwost suczy, że ani o wyglądzie jego ani obyczajach pisać nie będziemy, albowiem zaprawdę powiadam wam: słów szkoda tracić na kurwiego syna.” … Ot, wrócił do mnie ten fragment, nie wiedzieć czemu …

Krzysztof Ś.

Gdybym ja przeczytał tyle „ciepłych” słów pod swoim adresem to spaliłbym się ze wstydu, ale podejrzewam, że po naszych władzach spłynie to jak po kaczce… ale to chyba kwestia osobowości, godności, albo honoru, albo czegokolwiek innego.

Bartosz P.

Władze są wśród swych owiec na AP, więc i tak nic nie dociera do nich ani stąd ani z żadnego innego kierunku, nic poza ciszą milczenia wypasanych owiec.