Zapowiedź strajku polskich adwokatów?

 

 

 

11427200_839530836136673_8963570092519281388_n11390356_839530942803329_2604818661669645914_n11535895_839530956136661_8029936538594206948_n11390162_839530999469990_4152762354636558962_n11392870_839531012803322_1042346902829665987_n

Oryginał w pdf: http://www.adwokatura.pl/admin/wgrane_pliki/file-memo-ms-11799.pdf

 

ORA Warszawa popiera petycję

 

PETYCJA,  której poparcia udzieliła ORA Warszawa i o której podpisanie on line wszystkich prosimy!

http://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_pozycji_obywatela_w_wymiarze_sprawiedliwoci

 

Z komentarzy na fb:

Rafaello D. G.

Jest dla mnie rzeczą oczywistą, że jak jakaś grupa zawodowa nie walczy o swoje interesy i daje innym chodzić po swojej głowie to rząd to wykorzystuje… Tak jest na całym świeci i czara goryczy u nas te żsię przelała… Jesteśmy przecież grupą ludzi, którzy na co dzień walczą jak lwy w interesie swoich klientów, a nie potrafimy walczyć o swoje interesy…

Łukasz P.

Nie znam procedury owych krajów, ale pomysł z brakiem stawiennictwa w polskich warunkach oznaczałby jak nic dalsze prowadzenie posiedzenia. Na wsparcie sędziów nie mamy co liczyć…. Ja tam bym jednka optował za jakąs manifestacją. Choć będzie zwyczajowy problem frekwencyjny.

Mikołaj K.

ja bym optował za strajkiem włoskim

Michał S.

Kto jeszcze nie podpisał: http://www.petycjeonline.com/petycja_w_sprawie_pozycji_obywatela_w_wymiarze_sprawiedliwoci – od tego zaczynamy. Nie chcemy więcej pieniędzy, chcemy bezpieczeństwa prawnego dla społeczeństwa i tego, żebyśmy mogli w spokoju wykonywać zawód.

Krzysztof B.

Podpisujmy. Ale nie rezygnujemy z przygotowania innych działań. Presją na władze także nasze musi rosnąć. Tylko to daje szanse na sukces i już działa jak dowodzi memorandum NRA. Nie byłoby go gdyby nie presja oddolna. Jestem o tym przekonany.

Łukasz W. B.

Osobiście jestem zdania, że najsensowniejszym rozwiązaniem byłaby demonstracja pod ministerstwem. Togi, gwizdki, transparenty.

Min. Budka jest prezentowany jako odnowiciel platformy, a okres jest przedwyborczy. Czyli to jest miejsce i czas. Pytanie czy będzie frekwencja.

Rafaello D. G.

Demonstracja przed MS oraz przed Sejmem – zobaczymy przy okazji, jak partie polityczne odniosą się do naszego projektu oraz która partia do do nas wyjdzie, a która nas zlekceważy… Trzeba upublicznić i umiędzynarodowić problem…

Krzysztof B.

„Czarna procesja” naukowców jakoś nikogo nie oburzyła. Nasz protest w togach też będzie zauważony i będzie w TV ( tak sądzę ) choćby na atrakcyjność wizualną.

Uprzedzając argumenty o szarganiu stroju urzędowego albo o wykorzystywaniu go niezgodnie z określonym przepisami przeznaczeniem przypominam kolegom, że już nie raz, przy ważnych wydarzeniach wychodziliśmy w togach poza sale sądowe, właśnie po to aby zamanifestować naszą jedność i tożsamość.

Kto był na pogrzebach tragicznie zmarłych kolegów nie zapomni jakie wrażenie robiło to na postronnych i na nas samych.

Łukasz P.

Jestem całym sercem za

Łukasz W. B.

Wydaje mi się, że użycie niekwestionowanego symbolu adwokatury czy też radców w walce o godność wykonywania zawodu nie niesie ryzyka uznania tego za sprzeczne z zasadami etyki. No chyba, że demonstracja będzie nielegalna…

Karol K.

Pozwolę sobie skromnie zauważyć, że ewentualny strajk czy inna forma protestu ze strony adwokatów przy braku jednoczesnej tożsamej reakcji ze strony radców prawnych mógłby przynieść więcej szkód niż korzyści dla Adwokatury –

już widzę nagłówki o „roszczeniowych i pretensjonalnych, a nade wszystko zachłannych adwokatach” i zarazem słyszę pochwały dotyczące „odpowiedzialnej i profesjonalnej postawy radców prawnych”, którzy swoją misję społeczną pomocy prawnej stawiają ponad zasobność kieszeni…

Krzysztof Ś.

Ja również popieram idee strajkowe.

Tomasz K

@ Karol K. – Radcowie są w lepszej sytuacji, a my nie możemy wiecznie czekać co postanowią władze radców prawnych.

 

Krzysztof B.

W ostatnich dniach NRA doznaje olśnienia? przebudzenia? radykalizacji? przypływu odwagi i stanowczości? słucha dołów i nawet nie gani za inicjatywy. Nie interesuje mnie co tak nagle odmieniło nasze władze ( choć mam na ten temat „wyrobione zdanie” ) ale cieszę się , że może stanie się cud i to NRA poprowadzi protest adwokacki. To ostatnia szansa na utrzymanie obecnego samorządu. , który jeśli i tu zawiedzie zostanie zastąpiony jakaś nową forma zrzeszania się adwokatów. ( stowarzyszenie, związek zawodowy). Oby nie było to konieczne.

Tomasz M.

Nie poznaję tej mojej władzy. Najpierw Pan Sekretarz z sensem się wypowiada na podkomisji, potem Pan Prezes wzywa do dialogu. Za chwilę NRA w pełnym składzie poprowadzi lud na barykady. I’m impressed 🙂

Bartosz K.

Mnie zdumiało tempo, bo przecież takiego memorandum się nie redaguje w kwadrans, tymczasem o 10.59 NRA wstawiła już ministrowi pozdrowienia na ścianę.

Jurek Stefek

 

Gorący czas tylko czy u nas 🙂

https://palestrapolska.wordpress.com/2015/06/10/jak-strajkuja-adwokaci-na-swiecie/

Anna K.

Avvocati Italiani strajkowali już sto lat temu. Powodów było wiele, głównie podobnie jak u nas finansowe. Znalazłam informacje, że we Włoszech nasi koledzy po fachu strajkują nawet w danym mieście, wówczas decyzję taką podejmuje odpowiednia rada. Po tragicznych wydarzeniach z kwietnia tego roku z Mediolanu, gdzie szaleniec przeszedł przez bramki przy drzwiach w sądzie z bronią a następnie zastrzelił sędziego, swojego byłego adwokata i przypadkową osobę kontrole wchodzących do sądu trwały godzinami i w związku z tym całkiem niedawno bo w maju 2015 r. w Neapolu adwokaci strajkowali przez trzy dni. Strajki generalne trwają około tygodnia. Były jednak i dłuższe, np. przez 12 dni. Adwokaci nie przychodzą wówczas na rozprawy.

Tomasz M.

To ja bym już kupował bilet do stolycy. Tylko na kiedy ?

Dominik R.

Właśnie kiedy? Trzeba sobie czas rezerwować!

Jurek S.

Byle przed mrozami … 🙂

Dominik R.

Oj tam odpowiednia zaprawa i możemy palić

Tomasz M.

Co palić? Może dopisać do postulatów legalizację zioła?

Dominik R.

No opony palić

Tomasz M.

Dioksyny się wydzielają przy paleniu tego świństwa. Jestem za paliwem naturalnym

Łukasz P.

Poza oponami proponuje zabrać kilka wiader śrub oraz kilka puszek olejnej…. Tak od lat negocjuje skutecznie np. górnictwo….

Agnieszka K.-S.

Dobra robota! Liczę na to, że to zestawienie przekona niezdecydowanych. Niegodne to jest pozostawać biernym wobec przymuszania nas do pracy, do której jeszcze musimy dopłacać!

Krzysztof Ś.

Ja biorę ze sobą zestaw opon. Czy się spali czy postawi to już bez różnicy.

Łukasz M.

Co do protestów to nikt nie przebije Indii. Tam sprawa była inna, Policjant zabił adwokata na dziedzińcu Sądu bo miał mu grozić. Skończyło się na zamieszkach niszczeniu radiowozów i tak dalej. Takiej formy oczywiście nie polecam ale się zdarza.