oszust screen google

O oszustwie nigeryjskim pisaliśmy już tutaj:

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/03/19/oszustwo-nigeryjskie-w-praktyce-fb/

Wydawać by się mogło, że niemożliwe jest osiągnięcie celu w przypadku nigeryjskiego oszustwa „na spadek”, prawda? Że trzeba by było mózgu nie mieć, żeby w coś takiego uwierzyć i dać się oszukać.

A jednak….

http://www.dziennikwschodni.pl/lublin/n,1000130382,lubelski-biznesmen-liczyl-na-spadek-oszukali-go-na-pol-miliona.html

http://m.onet.pl/biznes/branze/informatyka,tdsv7

Są w Polsce ludzie, którzy uwierzą nawet w taką bzdurę jak ta, że są spadkobiercami… papieża Jana Pawła II.

http://opolelubelskie.naszemiasto.pl/artykul/oszustwo-w-opolu-lubelskim-obiecali-spadek-po-papiezu,2041816,art,t,id,tm.html

Zazwyczaj oszust nigeryjski starannie typuje ofiarę, celując w osoby, które czy to racji podeszłego wieku, czy ograniczeń umysłowych wydają mu się być na tyle łatwe do „ustrzelenia”, że nie miałby problemów z wyłudzeniem od nich pieniędzy.

Strzelanie „na oślep” ofertami będącymi w rzeczywistości oszustwem, przy tak wysokim ich nieprawdopodobieństwie – jedynie zdemaskowałoby oszusta i rozpowszechniło fakt jego nieuczciwych zamiarów.

Cóż więc się stało, co takiego spowodowało zanik instynktu i „zasad BHP każdego porządnego nigeryjskiego oszusta”, że rzekomy pan „Matthias Hornung” ofertę „kredytu” za opłatą zaledwie 3% od 700.000 Euro 😉 wysłał do grupy zawodowych prawników???

oszust nigeryjski na prawniczej grupie😀

Pomijając błąd logiczny – gdyż oferta skierowana jest z założenia do osób z „dobrym charakterem” – a jak widać prawnicy z człowieka i jego oferty natychmiast zaczęli sobie robić przysłowiową „bekę”. Co dobitnie świadczy o braku cechy „dobrego” charakteru 😉

Oczywiście ta „nadzwyczajnie korzystna oferta dla ludzi z dobrym charakterem” szybciutko w screenach trafiła na inne grupy prawnicze, gdzie nadal cieszy i raduje.

 

oszust nigeryjski screen z prawniczych żarcików

Pan „Matthias Hornung” usunął swój profil z facebooka po tej strasznej gafie, jaką popełnił 😀

Niemniej jednak proszę być czujnym i uważać na oferty takiej, bądź zbliżonej treści. To oszustwo.

Więcej o oszustwie:

orzecznictwo:

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/01/06/przestepstwo-oszustwa-wybor-orzecznictwa/

Spam: uważaj na spadek z Nigerii

Twój nigeryjski spadek czeka!