prośba do mistrzów kierownicy

https://www.facebook.com/SpottedPlockOfficial/posts/428444384010885

Ewa S.

Hahaha 😀 A to kogoś jakiś „mistrz kierownicy” wyprowadził z równowagi 🙂

A to pamiętasz Dominiku?

http://regiomoto.pl/portal/aktualnosci/kierowca-ciezarowki-strzelal-do-samochodu-ktory-jechal-za-wolno

Dominik R.

Weź teraz jest taka psychoza że trzeba uważać żeby w tyłek tym idiotom przed białą tablicą nie wiechać ;D

Ewa S.

I warto wiedzieć także o tym, że do reguł ostrożności w ruchu drogowym należy pojęcie „prędkości bezpiecznej”, z jaką ma obowiązek poruszać się kierowca.

Zasada ta wyrażona jest w art. 19 Prawa o ruchu drogowym. „Pojęcie «bezpieczna szybkość pojazdu» (Wyrok Sądu Najwyższego z 3 .8. 1972 r. – Rw 734/72, IP 1972, Nr 7–8, poz. 4) – jest pojęciem o charakterze relatywnym i w związku z tym żaden akt prawny nie może za pomocą wyrażonych cyfrowo wskaźników (np. ilość km/sek.) określić, jaka szybkość pojazdu jest szybkością bezpieczną.”

„Samochód, który jedzie zdecydowanie wolniej niż wszystkie pozostałe, stanowi nie mniejsze zagrożenie bezpieczeństwa na drodze niż pojazd rozwijający prędkość nadmierną”, gdyż jazda bardzo powolna, w sytuacji gdy inni poruszają się szybko, stwarza nie tylko przeszkodę utrudniającą ruch, ale także powoduje niebezpieczeństwo wskutek zmuszania innych do wykonania manewru wyprzedzania w trudnych niekiedy warunkach.


Jazda taka jednocześnie jest szkodliwa, ponieważ wolno jadący pojazd blokuje drogę, wywołując nieuchronnie reakcje stresowe u innych kierowców, prowokując do ryzykownych manewrów, zwiększając tym samym prawdopodobieństwo najechania na wolno poruszający się pojazd (Ryszard A. Stefański, Wybrane problemy odpowiedzialności za przestępstwa drogowe).

http://mojafirma.infor.pl/moto/prawo-na-drodze/mandaty-i-punkty-karne/322358,Zbyt-wolna-jazda-autem-mandat-i-punkty-karne.html

DSC04907