Od dnia 1 stycznia 2016 r. wejdą w życie nowe rozporządzenia w sprawie stawek (ciekawe, na ile lat zabetonują wynagrodzenia?). My dzisiaj przedstawiamy najlepsze fragmenty z procesu opiniowania.

Pełne opinie można znaleźć tutaj: https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12275507/katalog/12302765#12302765

Get ready! Get set! GO!

Cieszymy się, że są sędziowie, którzy również dostrzegają absurd podwyżko-obniżek, a więc de facto zabetonowania obecnie istniejących stawek.

II Wydział Karny Sądu Apelacyjnego w Krakowie pisze tak:

Krakow1

·

Składasz pozew i bierzesz na siebie odpowiedzialność zawodową i odszkodowawczą za dziesiątki lub setki tysięcy? 240 zł będzie jak znalazł! Sąd Okręgowy w Krakowie pozdrawia:

Krakow2

·

Sąd Apelacyjny w Łodzi jest nie lepszy:

Lodz3

·

Zagadka dla kumatych: czy ubezpieczyciel bierze tyle samo za ubezpieczenie fiata126p, ile za nowe porsche? (Pamiętajcie, uważacie, że my jeździmy porschakami, więc przyjmijcie, że znamy ceny takich ubezpieczeń 😉 ).

Zdaniem SO Kraków – adwokat nadal zarabia ZA DUŻO!!! (przekażemy Koleżankom i Kolegom, którzy ostatnio zamknęli kancelarie…). Przecież Skarb Państwa jest taki biedny, trzeba go chronić, bo za co ci biedni ludzie kupią sobie ośmiorniczki?

Krakow4Krakow5

·

(Jak wiemy, sędziowie będący przez 100% życia zawodowego – z małymi wyjątkami – na utrzymaniu państwa, są specjalistami od zdrowej gospodarki rynkowej… tylko choroba, jakoś informacji o inflacji, ZUSie, itp. nie przyswoili jeszcze – a taki ZUS od 2002 r. wzrósł ponad dwukrotnie. Jak wiemy, kiedy rosną koszty, zwłaszcza stałe – ZUS, lokal, itp., adwokat powinien obniżyć sobie wynagrodzenie, to byłoby i zdrowe, i rynkowe!).

Sędziowie SA w Łodzi kończyli chyba ten sam kurs ekonomii:

Lodz4
Jak rozumiemy, w sprawach z niskim wps mamy pracować za wynagrodzenie poniżej kosztów? A! Pójdźmy dalej! Zróbmy tak we wszystkich sprawach!

A może Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim?

WodzislawSlaski1

·

Tak jak zasądzacie Państwo obecnie te wielokrotności, że aż trzeszczy? 😀

Wracamy do SO Kraków:

Krakow6

·

(Bo oczywiście sporządzali Państwo takie wnioski i wiedzą, ile pracy, czasu oraz wysiłku to kosztuje, prawda?)

Dalsza część opinii – SO Kraków trochę się rehabilituje:

Krakow3

·

My nie za bardzo rozumieć, o co chodzić Sąd Okręgowy w Kielce, ale chyba adwokat z urzędu powinien zarabiać mało, a pracownik sądowy więcej. Jak Państwo sądzą, co SO w Kielcach miał na myśli?

Kielce1

·

Brawo Sąd Apelacyjny w Łodzi, celne uwagi! (Jednak można?).

Lodz1Lodz2Lodz 5

Lodz7

·

Utrzymywanie niskich stawek w sprawach pracochłonnych zauważa również Sąd Rejonowy w Wodzisławiu Śląskim:

WodzislawSlaski2

Nie, chyba jednak nie można. Oczywiście stawki za rozwód bez orzekania o winie i z orzekaniem o winie, powinny być takie same – w końcu wiadomo, trwają tyle samo i tyle samo człowiek się napracuje. (BTW. na rynku adwokat pobiera różne wynagrodzenie, uzależnione od tego, czy orzekamy z czy bez orzekania o winie – chyba jako specjaliści od zdrowej rynkowej konkurencji powinni to Państwo wiedzieć). Sąd Apelacyjny w Łodzi:

Lodz6

I znowu SR Wodzisław Śląski:

WodzislawSlaski3Pytanie: czy widzieli kiedyś Państwo może choć jedną w całości rozprawę przez Trybunałem Konstytucyjnym? Tak, koszty dojazdu zdecydowanie wystarczą… (czyt. „ręce opadły, spadły i nie chcą się podnieść”).