Home

pakamery tajemnica porady

źródło: http://www.bip.um.sosnowiec.pl/dokument.php?iddok=44678&idmp=5723&r=r

Tajemnica adwokacka i radcowska w wydaniu pakamerowym jest na najlepszej drodze do zdobycia nowego określenia: tajemnica poliszynela…

O ile organizacje pozarządowe wykonujące ustawę pakamerową nie są związane żadną ustawową tajemnicą – o tyle adwokat i radca prawny nie może złamać ustawowego zakazu, gdyż naraziłby się na odpowiedzialność dyscyplinarną.

NGO-sy powinny:

pakamery promesa umowy z adw lub r pr

Nie mamy (jeszcze) umów zawieranych bezpośrednio z adwokatami – z treści tej umowy wynika jednak, że w razie wykonywania zadań z ustawy pakamerowej przez adwokata lub radcę prawnego związanego umową z organizacją pozarządową – w ramach kontroli zostaną sprawdzone i przeczytane dokumenty oraz inne nośniki danych – czyli w praktyce dokumenty zapisane na dysku komputera adwokata lub radcy prawnego, bowiem akurat gmina Sosnowiec sprzętu do pakamery nie zapewnia i trzeba będzie własny targać „w te i nazad”.

pakamery co oferuje gmina Sosnowiec

No i co będzie?

Co wygra w konflikcie obowiązków: tajemnicy adwokackiej i radcowskiej kontra obowiązek poddania się kontroli i wydania dokumentów wraz z nośnikami danych, żeby urzędnicy mogli sobie tam poczytać jakie problemy mają mieszkańcy ich gminy i co im tam ten adwokat albo radca doradził?

Można się domyślić jakie sprawy będą w epicentrum zainteresowania – eksmisje z lokali komunalnych i związane z roszczeniami finanowymi SP i urzędów wobec obywateli. Zawszeć to warto znać plany przeciwnika i być ten krok do przodu, prawda?

W razie gdyby ogłoszenie z załącznikami z BIP miało zniknąć lub awarii serwera, prosz:

Umowa_porady prawne Sosnowiec

og³oszenie_porady prawne Prezydent Miasta Sosnowiec

Mleczko tajemnica państwowa

Andrzej Mleczko, źródło obrazka: KLIK

One thought on “Tajemnica adwokacka i radcowska w pakamerowej praktyce

  1. Zadałem sobie trud przeczytania tej quasi umowy. Włos się jeży. Okazuje się bowiem, że w umowie brak jest w ogóle mowy o jakimkolwiek wynagrodzeniu. Przewidziana jest natomiast dotacja celowa na wykonanie zadania publicznego:) Jeśli ktoś ma wątpliwości co to oznacza odpowiedź znajdzie w dalszej części umowy. Adwokat otrzymuje zaliczkę do 5000 zł miesięcznie i dokumentuje każdy wydatek związany wyłącznie z prowadzeniem pakamery. Jeśli wyda 4500 zł, to po zakończeniu okresu rozliczeniowego musi resztę niewykorzystanej dotacji zwrócić:)

    Powodzenia dla tych którzy się do tego zgłosili.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s