oszust grafika screen google

 

lex superior

 

http://olsztyn.policja.gov.pl/o02/aktualnosci/7878,Postepowania-w-sprawie-firmy-LEX-SUPERIOR-SP-Z-OO.html

lex superior post karne

 

Paweł K.

Też mam takiego klienta. Geja. On się przede wszystkim oburzył nie za to, że chcą od niego pieniądze tylko za to, że ktoś wmawia mu ściąganie filmów z kobietami…

·

Wiktor R.

Moim zdaniem warto zawiadomić. te lexy i inne srexy zakładają najcześciej prawnicy bez klientów żeby sie wzbogacać cudzym kosztem. zreszta podobne sprawy były przedmiotem postepowań przed sadami niemieckimi, które zdecydowanie opowiedziały sie po stronie rzekomych naruszycieli będących celem ataku tego typu firm.

·

Paweł K.

Zawiadomić można z tym, że i tak pewnie niewiele to zmieni. Najlepiej to ich wezwanie wywalić do kosza i nie przejmować się. Ich pełnomocnik, radca prawna z Gdańska, nie odbiera telefonu.

·

Dariusz W.

Człowiek nie chce się ładować w postępowanie karne, bo w sumie szkody nie poniósł, ale kto wie, czy inni mogą w przyszłości nie ponieść, pozbawieni informacji i wiedzy, gdzie i jak je znaleźć.

A według mnie, jeśli w piśmie mowa jest o toczącym się postępowaniu i potencjalnych jego konsekwencjach, choć jest ono prawomocnie umorzone (bo nie wykazano nawet, że w ogóle czyn był), to zakrawa to na wprowadzanie ludzi w błąd celem uzyskania świadczenia pieniężnego, co wpisuje się w zakres art. 286 par. 1 KK.

Krótko: firma dalej próbuje oszukiwać ludzi, tym razem rękami zawodowego pełnomocnika, który najwidoczniej nie ma nic przeciwko takim praktykom. Moim zdaniem sporządzenie takiego pisma przez fachowca niesie ze sobą tym większy ładunek grozy i ma na celu wywarcie większej presji na ofiarę.

·

Wiktor R.

Druga kwestia to ochrona danych osobowych ponieważ są takie „firmy”, które wysyłają wezwania przed ustaleniem czy w ogóle doszło do naruszenia. znam tez przypadek gdy dane celów ataku były wyciągane z innych postępowań nie mających związku z tego typu naruszeniami …

Napisałem nawet kiedyś artykuł o tym zjawisku. nie opublikowałem wiec do szuflady 🙂 jak znajdę to podeśle, opisuje on walkę z tzw. copyright trollingiem w innych państwach.

·

Agi B.

Ostatnio w TVN był program poświęcony tej sprawie. ..

Zawiadomiono juz OIRP o działaniach Pani Pełnomocnik Lex Superior. Ja również mam klienta który niedawno otrzymał 3 wezwanie do zapłaty, pod którym podpisała się p. radca . .. mimo iż w odpowiedzi na drugie wezwanie informowałam, ze kolejne takie pismo potraktowane zostanie jako próba wyłudzenia. niestety ludzie płacą i szacuje się ze z tych wezwań Lex Superior uzyskał średnio około 5 mln zł…

·

Andrzej J. Z.

Trzeba działać w interesie klienta i z należytą starannością. Zatem nie należy zaniedbać dostępnego środka ochrony jakim jest powiadomienie rzecznika.

·

Joanna N.

Z tego co wiem co prokuratura rejonowa w Gdańsku prowadzi przeciwko tej firmie postępowanie.

Ewidentne wyłudzenia. Moja ciocia 76 letnia dostała takie pismo….ze rzekomo ściągała i udostępniała filmiki …..

Najciekawsze jest jednak to skąd mają dane ludzi. Szczególnie że dziwnym trafem dotyczy w wielu wypadkach ludzi starszych, którzy mają wykupione abonamenty na telefony stacjonarne i internet.

·

Łukasz N.

Ja dostałem takie wezwanie na Kancelarię 😀

Oczywiście zawiadomienie do Prokuratury w Gdańsku poszło. Ale, żeby nie było tylko tak formalistycznie to ja ich również wezwałem do zapłaty na cel społeczny i przeprosin, że niby w godzinach pracy ktoś wątłej jakości pornole ściąga.

Mało tego – to wezwanie do mnie zbiegło się z licznymi pismami w których w imieniu moich mocodawców odmawiałem zapłaty dochodzonej kwoty!

Zawiadomienie do prokuratury jak i pismo wzywające do przeprosin poszło w lipcu i do dnia dzisiejszego w obu kierunkach cisza.

Przynajmniej Pani mecenas nie przysłała póki co drugiego wezwania na adres mojej kancelarii. Albo się wstydzi, albo jeszcze nie przyszła moja kolej 🙂

·

Paweł K.

Można też udzielić im porady prawnej: „wsadźcie sobie takie świstki gdzieś” oraz wezwać do zapłaty. Powinno też zadziałać na różnego rodzaju windykatorów żądających zapłaty za przedawnione roszczenia. Pismo z informacją, że roszczenie jest przedawnione i odesłanie na drzewo to w końcu porada prawna…

·

Łukasz N.

Według posiadanych informacji poszło już wiele skarg do rzecznika. Nawet moi klienci pisali takie skargi. Różnica pomiędzy obecnymi wezwaniami Pani Mecenas a pierwszymi jest taka, że z wezwań zniknęło logo kirp.

·

Jan H.

Żeby ustalić jej adres dzwoniłem do rady bo na swoim piśmie tej info nie podaje