Home

pajacyki co można powiedzieć o kobiecie

·

Z cyklu – klient złotousty.

Odcinek 1

·

Szanowni Państwo.

Umiejętne żonglowanie bogatym słownictwem, szastanie górnolotnymi frazami, instynkt poety i pensjonarskie uniesienia zawarte w piśmie procesowym złożonym w Sądzie nie uczynią z autora ani Szymborskiej, ani Herberta procesu. Nie pomogą też w jego wygraniu. Ani w zminimalizowaniu rozmiaru krojącej się na widnokręgu porażki. Wzbudzą jedynie szczery śmiech i politowanie.

Aby uniknąć śmieszności i groteski w sądzie należy powściągnąć w sobie ukrytego Marka Twaina, gdyż w razie wypuszczenia go na wolność postępowanie zmieni się w twainowską „Podróż międzyplanetarną”, a niedoszły pisarz, pechowo „rozminięty” z powołaniem zyska ksywkę Gulczasa literatury procesowej i do końca życia w koszmarnych snach będą go dręczyć nieudolnie skrywane za aktami ataki śmiechu składu sądzącego i adwokatów oraz radców prawnych.

Kliencie! Nie idź tą drogą, gdyż nie rozgoni ona „ciemne skłębione zasłony”.

Nie ma za co.

 

pajacyki co można powiedzieć o kobiecie2

 

 

 

5 thoughts on “Z cyklu – klient złotousty. Odcinek 1

  1. Skoro człowiek czuje potrzebę wyrażenia niewyrażanych dotychczas uczuć, emocji to czemu go za to karcić i przypisywać role wieszcza? Może dla niego wygraną jest już wyrażenie czegoś takiego?

  2. Sąd to miejsce na pisanie poematów ani epopei. Można pisać do poduszki,a w pismach procesowych jedynie na temat,rzeczowo,bez udziwnień i ozdobników. Podobnie zresztą jest z innymi pismami urzędowymi.

    • A tak w zasadzie, to dlaczego nie? Jeśliby kto napisał pozew sienkiewiczowskim stylem, piękną – choć kwiecistą – polszczyzną to czy Sądowi by biret z głowy zleciał przy czytaniu? Lepsze chyba to, niż: „Sąd rozważył i zważył co następuje”, c`nie?😉

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s