nakaz zapłaty wpis

·

nakaz zapłaty 1

·

nakaz zapłaty 2

·

nakaz zapłaty 3

·

Z wystąpienia pokontrolnego Wojewody Mazowieckiego do Mariusza Leszczyńskiego, Polskie Centrum Telemedyczne Sp. z o.o. , ul. Grzybowska 80/82 lok. 261 , 00-844 Warszawa

http://bip.mazowieckie.pl/attachments/download/2908

„W związku z dalszymi skargami dotyczącymi formy sprzedaży usług proponowanych przez podmiot leczniczy, PCT wezwała partnera do zaprzestania praktyk niezgodnych z umową i dobrymi obyczajami, a następnie w czerwcu 2015 r. wypowiedziała zawartą umowę.

Ponadto PCT wyegzekwowała od partnera karę umowną za niewłaściwe wykonanie umowy oraz za zawieranie umów w sposób niezgodny z wymaganymi przez PCT procedurami.

Prezes podmiotu leczniczego stwierdził, że spółka nie akceptowała stosowania nieuczciwych praktyk wobec jej klientów, w szczególności starszych, chorych ludzi. Po otrzymaniu sygnałów o zawieraniu umów niezgodnie z przyjętymi przez podmiot leczniczy standardami, PCT niezwłocznie unieważniło ponad 1000 umów, zwracając pacjentom wszystkie uiszczone opłaty, zaś te nieuiszczone a naliczone zostały anulowane. Prezes PCT poinformował o współpracy z organami ścigania w celu wyjaśnienia zaistniałych sytuacji.”

Z informacji UOKiK:

https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=11906

„W związku z sygnałami od konsumentów, Prezes UOKiK 28 sierpnia (2015 r.) wszczął postępowanie przeciwko przedsiębiorcy.

Zarzuty UOKiK dotyczą:

  • Zatajenia przed konsumentami faktu, że zmieniając operatora telekomunikacyjnego lub sprzedawcę prądu, zawierają również umowę o świadczenie usługi medycznej TeleEKG. Zdaniem UOKiK, tym samym wielu konsumentów zostało wprowadzonych w błąd.

  • Wywierania na konsumentów niedopuszczalnego nacisku – ponaglanie klientów, aby jak najszybciej podpisali umowy. Zdaniem Urzędu, działając pod presją, wielu konsumentów mogło podpisać dokumenty, czego nie zrobiliby, gdyby sprzedawcy nie wywierali nacisku.

  • Niewydawania umów o świadczenie usługi TeleEKG lub potwierdzenia ich zawarcia. Z informacji UOKiK wynika, że pracownicy Polskiego Centrum Telemedycznego po podpisaniu umowy, zabierali wszystkie dokumenty. Wielu konsumentów dowiadywało się o zawarciu umowy o świadczenie usługi TeleEKG po otrzymaniu urządzenia – transmitera EKG – i wezwania do zapłaty.

  • Nierespektowania składanych przez konsumentów odstąpień od umowy. Pomimo odstąpienia konsumenta od umowy, Polskie Centrum Telemedyczne nadal wysyłało rachunki za świadczenie usługi TeleEKG lub obciążało klientów opłatami za rezygnację z usługi. Zgodnie z prawem, w momencie złożenia oświadczenia o odstąpieniu konsumenta od umowy zawartej poza lokalem przedsiębiorcy, umowę uważa się za niezawartą, a przedsiębiorca nie powinien pobierać żadnych opłat. Należy również dokonać rozliczenia z konsumentem.

  • Nieinformowania konsumentów m.in. o: cenie usługi, czasie trwania umowy, przedsiębiorcy, który oferuje usługę Tele EKG i jego adresie, miejscu składania reklamacji.”

·

Piotr W.
postępowanie prezesa UOKIK wszczęte ponad pół roku temu… a nakaz zapłaty tak jakby wydany w ostatnim czasie…

·

Dominik R.
Widać UOKIK tyle może co panu inżynierowi…

·

Dariusz W.
Wyjątkowo bezczelne oszustwo.

·

Magda W.-S.
To cos w ten sam desen jak wezwania, ktore dostaja przedsiebiorcy po wpisie do krs, dla laika wyglada bardzo profesjonalnie, prokuratura zajmuje sie od paru lat tymi naciagaczami, ale proceder wciaz kwitnie

·

Dominik R.
Sam osobiście zawiadomilem. Nawet przesłuchany byłem. Wysłali w świat a konkretnie Warszawa. Do tej pory cisza.

·

Dariusz W.
U mnie klientka sama złożyła zawiadomienie, to jest kolejny akt. Lokalna Policja prowadzi sprawę odnośnie jeszcze dwójki pokrzywdzonych. Na razie próbują dorwać typa, który się podpisał na umowie z podrobionym podpisem, ale bez efektu. A siedziba firmy w Warszawie to krzak.

·

Dominik R.
Skoro policja tak działa to nie dziwię się że takie rzeczy powtarzają się.

·

Dariusz W.
Sprawa się wlecze i utyka, klient musi sobie sam znaleźć ostrzeżenie na stronie UOKiK, a ci działają w najlepsze. Tak to cię, drogi obywatelu, chroni twoje państwo Emotikon frown

·

Dominik R.
Ale to państwo na to pozwala. Tu jest problem a nie naiwność ludzi.

·

Aleksandra P.
A klient nie dostał zawału?

·

Eryk B.
Zawału? Dostał zadyszki, gdyż tchu ze śmiechu złapać nie mógł Emotikon smile

·

Konrad P.
Eryk niekoniecznie. Dla nas to jest zabawne ale ludzie traktują takie rzeczy nad wyraz poważnie.

·

Michal C.
Pozwolę sobie poprzeć Pana Mecenasa – o ile dla nas może to być (no dobra: jest) zabawne, o tyle osoba spoza środowiska ma prawo potraktować to pismo poważnie. Żart jest śmieszny jak śmieją się obie strony. Zbieżność układu graficznego i terminologii z pismami sporządzanymi przez uprawnione do tego instytucje mzd nie jest przypadkowa. Być może dobrze byłoby zainteresować sprawą właściwe organy (nie tylko ścigania) i instytucje.

·

Dariusz W.
Wrzucałem to ostatnio u siebie. Ktoś faktycznie może się pomylić, bo łudząco przypomina prawdziwy nakaz zapłaty. Nawiasem mówiąc, ta firma jest już na celowniku wielu śledczych w całym kraju z uwagi na oszustwa czy podrabianie podpisów na umowach. Sam mam klientkę, od której czegoś chcą.

·

Adrian W.
Zwariowali. Wezwanie tak pomysłowe, że chyba sam na wszelki wypadek zapłacę. 😉

·

Andrzej N.
Bardzo sprytne. Tylko orzełka jeszcze powinni na górze nalepić.

·

Magda M.
Orzełek to im chyba na głowę narobił…

·

Konrad P.
Andrzej ja bym powiedział że to próba poszycia się pod organ wymiaru sprawiedliwości.

·

Dominik R.
Ale bym się przestraszył tym „czymś” 😂

·

Konrad P.
Dominik nas to bawi. Ale jak jacyś staruszkowie dostali by taki list to pewnie by zapłacili… nie ważne czy byli by dłużnika mi czy nie

·

Dominik R.
Wiem. Ale co mamy zrobić?

·

Marta M.
Publikować jak uczynił to mec. Konrad Pogoda i piętnować. Skoro raz przedstawicielce (i to jakiej sympatycznej) grupy Palestra Polska udało się przebić do mediów głównego nurtu , to moim zdaniem trzeba dalej uparcie próbować.

·

Konrad P.
Dominik a ja Ci powiem co zrobię. Złożę zawiadomienie do UOKiK i PR… nie pracują organy.

·

Magda M.
Dominik, ale oni liczą na to, że są jelenie, które się nabiorą – a dla laików to faktycznie może wyglądać groźnie…

·

Artur B.
W odpowiedzi napisałbym że wszcząłem postępowanie karne o usiłowanie oszustwa i już zawiadomiłem swojego sołtysa.

·

Dominik R.
Albo radę parafialna

·

Anna G.
Koszmar. .. prości ludzie płacą

·

·

****

Podsumowując: Nie płaćcie Państwo żadnych pieniędzy, kiedy otrzymacie takie wezwanie 🙂

·

Źródło:
1/. https://www.facebook.com/groups/adwokatura.polska/permalink/990022757733886/
2/. https://www.facebook.com/groups/Polska.Palestra/permalink/1086505368059763/