W dniu 21 maja 2016 r. w Łodzi odbyło się sprawozdawczo-wyborcze Zgromadzenie Łódzkiej Izby Adwokackiej. Kandydat na Prezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, promujący swą kandydaturę, a jakże, wygłosił przemówienie, które jest koronnym dowodem na to, że NRA ciężko pracowała, pracuje, a będzie pracować jeszcze ciężej. I nareszcie wiemy, kto zorganizował przemarsz uliczników Al. Ujazdowskimi, połączony z przywdzianiem (w pewnym momencie) świętych tóg przez tychże. Protest zorganizował nie kto inny, tylko sama Naczelna Rada Adwokacka!!! Tak jest!!! Tako rzecze kandydat:

(film autorstwa adw. Bartosza Prusińskiego, zamieszczony na Fejsbuczku)

Oglądamy od 3:50 i słyszymy takie coś:

„Chcę powiedzieć tutaj o kilku kwestiach, wprowadzając Państwa w to, co robi Naczelna Rada Adwokacka. Może nie zawsze jest to dostrzegalne wszędzie, ale właśnie to jest to miejsce, żeby w tych kilku minutach przedstawić Państwu, Państwu te zadania. I bardzo hasłowo, można powiedzieć, telegraficznie: walka o taksę adwokacką, która toczyła się już od kilku lat, bo przecież taksa adwokacka nie była zmieniana od 2002 r. Została zmieniona w 2015 r. pod wpływem naporu działań ze strony Naczelnej Rady Adwokackiej oraz środowisk izbowych. Pamiętają Państwo, że doszło do bezprecedensowego w historii Adwokatury marszu ulicznego w tej sprawie w zeszłym roku”.

Piękne 😀 Po prostu piękne 😀

Adwokaci z grupy fejsbukowej Polska Palestra jak zawsze czujni:

Krzysztof B.

Cenne info. A już Jacek Trela dyskontujący warszawski marsz adwokacki – wprost bezcenne. O zmianach genetycznych nie zapomniano. Hasło jest jedno: NRA będzie liderować środowiskom prawniczym, walczyć o sprawy państwowe. A ty adwokacie sam o siebie zadbasz.

Magda M.

Też urzekł mnie fragment kandydata o proteście 😀 Jeszcze by ktoś pomyślał, że NRA popierała protest 😀

Krzysztof B.

Co tam popierała. Zorganizowała i przeprowadziła. A na czele szedł Prezes i Wice i reszta Prezydium. W togach, łańcuchach, z rozwiniętymi sztandarami i i pochodniami. I wszystko to przypadkiem sfilmowano.

Sfilmowano? SFILMOWANO???

My mamy zdjęcia, że było tak, jak kandydat na Prezesa NRA prawi!

protest 3protest 4protest 2protest 1

Przypominawczo – nasze zeszłoroczne relacje z pierwszego protestu Adwokatury:

https://palestrapolska.wordpress.com/2015/06/23/protest-adwokatury/

https://palestrapolska.wordpress.com/2015/06/26/prezes-nra-krytykuje-warszawski-protest-adwokatow-dziekan-pawel-rybinski-odpowiada/

https://palestrapolska.wordpress.com/2015/06/30/tworzymy-historie-pierwszy-polski-protest-adwokatury/