4 5 2016

Minęły miesiące kwiecień i maj:

– 1 kwietnia wystartowała kampania szyfrem pisana pod hasłem Zapytaj adwokata. W całej Polsce na zawisły zielone bilbordy z nieczytelnymi napisami. NRA może ogłosić kolejny sukces. Na kampanie zarezerwowano „tylko” 800 tys. zł.

– 8 i 12 kwietnia w ramach przedwyborczego lansu w Warszawie odbyły się spotkania tzw. młodych adwokatów z prezesem i wiceprezesem NRA, a także szefem doradców prezesa (nowa funkcja, o zarobkach szefa więcej pisał Andrzej Nogal). Niestety młodym adwokatom w wyborach to nie pomogło. Czy pomoże starszym kolegom? Biorąc za asumpt wynik sekretarza NRA w wyborach na delegata w ORA Warszawa nie jesteśmy pewni.

– 15 kwietnia weszła w życie nowelizacja Kpk. Parlamentarzyści nie przejęli się spóźnioną opinią do projektu przygotowaną przez NRA.

– 16 kwietnia odbyły się strzeleckie mistrzostwa Adwokatury.

– Sekretarz NRA w specjalnym komunikacie dot. orzeczenia TK o doliczaniu VAT do honorarium napisał: „Jestem rozczarowany”. Czekamy na dalsze komunikaty o stanie emocji Sekretarza

– NRA nie zdołała zgromadzić danych dotyczących prób naruszeń tajemnicy adwokackiej, wobec czego zapytanie RPO pozostało bez odpowiedzi.

– Prezes NRA Zwara zaapelował do obywateli o większą ,,produkcję” spraw rodzinnych aby szeroka rzesza aplikantów adwokackich mogła się z nimi zapoznać w praktyce.

– Sekretarz NRA rozesłał po wszystkich Izbach swoją korespondencję z MS w sprawie niemożności odbioru korespondencji sądowej w sprawach karnych przez pełnomocnika. Korespondencja ta nie zrobiła na MS najmniejszego wrażenia, natomiast Sekretarz robi wrażenie, że pracuje.

minimalna przyzwoitosc level master

– Kwiecień i maj to miesiące zgromadzeń wyborczych w izbach adwokackich. NRA zwykle reprezentuje adw. Jacek Trela, który zgodził się kandydować na prezesa NRA nowej kadencji. Zwykle też nie ma obecnego prezesa NRA. Dzięki temu J. Trela może przedstawiać niekończące się pasmo sukcesów NRA. Przykładowo na zgromadzeniu Izby Łódzkiej adwokaci dowiedzieli się, że to dzięki NRA odbył się pierwszy uliczny protest adwokatów. Mec. Trela nie dodał tylko, że protest odbył się dzięki bierności NRA w walce o prawa adwokatów i wobec zdecydowanej postawy adw. Pawła Rybińskiego, który namawiany nie zgodził się na jego odwołanie. Członkowie NRA za to ścigali się kto bardziej potępi protest i kto szybciej zadeklaruje, że nie weźmie w nim udziału.

– NRA włączyła się w akcję Noc Muzeów. Według niepotwierdzonych informacji głównym rekwizytem udostępnionym zwiedzającym miała być utracona potęga i urażona duma.

noc muzeów

– Odbyły się VIII Ogólnopolski Zlot Motocyklowy Adwokatów „Wiosna Riders 2016” i VI Ogólnopolski Rajd Rowerowo-Pieszy Adwokatów „Wiosna Bike 2016” podczas, których organizator był uprzejmy przyznać sobie nagrody. I słusznie, w końcu trafiły w godne ręce.

– Maj to miesiąc obfitujący w zmagania sportowe. Za nami turniej adwokatów w tenisie oraz gonitwa o Puchar Adwokatury na torach wyścigów konnych na warszawskim Służewcu. Dobrze poinformowani mówią, że w tym roku nie było kawioru.

– Adwokatura kocha rejsy (skąd te ciągłe skojarzenia z Titanikiem?). Tym razem w dniach 19-22 maja crème de la crème Adwokatury kołysała się wśród fal na Jezioraku. Złośliwi są zawiedzeni, że nikt nie wypadł za burtę.