6 2016Minął pierwszy miesiąc sezonu ogórkowego CZERWIEC:

– Oficjalny organ prasowy NRA pochwalił się Rekordową frekwencją na V Gonitwie o Puchar Adwokatury Polskiej – gratulujemy.

– Zamknięto do odwołania Muzeum Adwokatury. Mimo zamknięcia liczba zwiedzających nie ulegnie zmianie.

– Minister Sprawiedliwości postanowił zmniejszyć obywatelom zwrot poniesionych kosztów procesu obniżyć zarobki zamożnym elitom. Przygotował w tym celu stosowne projekty nowych rozporządzeń. Teraz jeśli adwokat wygra dla klienta przywrócenie do pracy, albo prawo do emerytury, klient zamożna elita otrzyma zwrot 180 zł.

– Opublikowano raport z badania, jakie samochody kupują prawnicy i lekarze. Zamożne elity jeżdżą najczęściej Hyundaiami i Oplami, co odróżnia nas od wiceministra sprawiedliwości Marcina Warchoła, który jeździ Lexusem oraz wiceministra sprawiedliwości Michała Wójcika, który posiada Mercedesa.

– Prezydent Andrzej Duda odbył spotkanie z przedstawicielami NRA. Jak można było przeczytać „Prezes Glanc pod koniec spotkania zapytał Prezydenta o typowany przezeń wynik meczu Polska-Ukraina, czym rozluźnił (i tak zresztą bardzo swobodną) atmosferę spotkania.”. Jesteśmy pod wrażeniem śmiałości i pryncypiów.

– Trybunał Konstytucyjny, który przy każdej niemal okazji pokazuje adwokatom, że misją naszą jest siedzieć cicho, tym razem orzekł, że adwokat może podpisać kasację we własnej sprawie (SK 2/15). Nie wiemy, czy zrobił to wyrokiem czy, jak mawia poseł Beata Mazurek, to stanowisko z zebrania zespołu kilku kolesi.

– Odbyły się kolejne zebrania wyborcze izb adwokackich. Przebieg dobrze obrazuje tekst piosenki wyśpiewanej przez Kubę Sienkiewicza. „Już każdy powiedział to co wiedział/trzy razy wysłuchał dobrze mnie/wszyscy zgadzają się ze sobą/a będzie nadal tak jak jest”. Niestety.