Home

milionerzy mem

Nienawiść i powszechny w internecie hejt pod adresem adwokatów wynika z różnych przyczyn.

Głównie psychiczno-osobowościowych aberracji piszących.

Oraz tak często spotykanej u naszych rodaków żądzy dyskredytowania każdego, kto jest od nich lepszy. W czymkolwiek. Chęć poprawy własnego samopoczucia i zdobycia jakiegokolwiek poczucia własnej wartości skłania do wyznawania stereotypów oraz blokowania i negowania wszystkiego, co tym stereotypom zaprzecza.

W związku z faktem, że połeczeństwo mamy biedne – motywacją do tzw. „hejtu” i nienawiści wobec zawodów prawniczych, w tym przede wszystkim adwokatów – jest zabobon o gigantycznych dochodach, jakie mają osiągać.

Adwokaci Michał Szpakowski – członek ORA Warszawa, delegat na KZA 2016, Grupa #odNowa oraz Przemysław Rosati – zastępca rzecznika dyscyplinarnego NRA, delegat na KZA 2016, róœnież z Grupy #odNowa – przeanalizowali wyniki badań dochodów firm adwokackich – zarówno tych wielkich, korporacyjnych, jak i jednoosobowych.

To te małe, krajowe kancelarie zajmują się indywidualnymi sprawami i obroną praw człowieka. Jaki jest dochód netto takiej kancelarii i czy jest czego tak opętańczo i nienawistnie zazdrościć?

Zapraszamy do lektury całego artykułu, mimo, że niektórym osobom czytanie ze zrozumieniem i wysnuwanie logicznych wniosków z lektury idzie równie świetnie i finezyjnie, jak walcowi drogowemu na trasie na Gerlach.

 

http://www.prawnik.pl/wiadomosci/adwokaci/artykuly/976473,adwokatura-musi-zmierzyc-sie-z-problemem-nieatrakcyjnosci-finansowej.html

 

Na ten temat pisaliśmy również tu:

https://palestrapolska.wordpress.com/2014/03/30/z-serii-pogromcy-mitow-czy-adwokaci-spia-na-forsie/

i tu:

https://palestrapolska.wordpress.com/2015/01/05/adwokaci-odchodza-z-zawodu/

 

One thought on “Z serii „pogromcy mitów”. Zarobki adwokatów.

  1. PR w tym zawodzie robi nam nieliczna grupka + media/seriale dla kucharek. I tak Kowalski słyszy o rozmaitych skandalach w tv, ogląda seriale gdzie kretynki na szpilkach tylko piją kawkę i romansują. Ale co się dziwić? Sam jestem przekonany, że chirurdzy też tylko romansują. Do tego mamy teraz władzę quasi socjalistyczną zdeterminowaną na dawanie ludowi chleba i igrzysk. Trzeba skopać adwokatów i inne środowiska inteligenckie tak żeby Kowalski był przekonany, że jak już ktoś coś w życiu osiągnie własną pracą to i tak znaczy że kradnie. On przecież nie „kradł” tylko spokojnie pił piwo, uczyć się nie chciał bo to nudne przecież. Nie dawało mu to szybkiej gratyfikacji, której potrzebował. Piłkarze tylko powinni zarabiać miliony. Lepiej płodzić dzieci i być 500+ do przodu za każde z nich.
    Nie można przecież uwierzyć, że trzeba tyrać (i tu pojadę od prehistorii) łącznie 20 lat i nie kosić kupy hajsu. Kowalski stanowi 90% ogółu wyborców. Kowalski nie jest świadomy, że adwokat też jest przedsiębiorcą (jak źle by to nie brzmiało), musi płacić myto (ZUS, podatki), lokalu nikt mu za darmo nie udostępnia, księgowa, OC, telefon, internet, wyposażenie biura, drukarka, benzyna, składka korporacyjna. Adwokat bierze przecież wszystko do kieszeni. Otóż jest inaczej (niestety) czytający to Dziadku Onetowy – przeszło połowę tej wielkiej kasy, którą płacisz pochłania samo funkcjonowanie zawodowe (tak o prywatnym nie piszę) adwokata. Ale Ty i tak myślisz jak tu adwokata oszukać i nie zapłacić. To przecież jak okraść złodzieja („bogatego” dodajmy). Dziwisz się, że trzeba zapłacić z góry? Jesteśmy dodatkowo jedyną grupą zawodową, którą nasze państwo zmusza do pracy de facto za darmo (urzędówki, pakamery). Najlepiej żebyśmy jeszcze dokładali do interesu.

    Zamiast zastanowić się co zrobić żeby poprawić swoją sytuację lepiej sąsiadowi zazdrościć. Oto nasza narodowa natura. Droga samuraja jest zbyt trudna dla większości z naszych rodaków. Nienawidzić adwokatów będą zawsze. Trzeba przejść nad tą kwestią do porządku i chrzanić te „hejty”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s