Jakie byłyby skutki takiej poprawki?

Łatwo antycypować:

  • wzrost zawiadomień o przestępstwie zgwałcenia – również tych fałszywych,
  • zawiadomienia o gwałcie dokonanym przez kobietę – również część fałszywych,
  • pozorowane z rzekomym gwałcicielem „gwałty”,
  • dla niektórych – sposób doraźnego zarobkowania,
  • jako że w przepisach nie ma regulacji automatycznie pozbawiającej władzy rodzicielskiej sprawcy zgwałcenia – kolejne problemy dla ofiary przestępstwa, szczególnie w razie niepełnoletności ofiary gwałtu kazirodczego przez jej ojca oraz… obowiązek „pakamerowego” adwokata i radcy prawnego do udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej obojgu rodzicom dziecka pochodzącego z gwałtu obejmującego prawo rodzinne i prawo pracy,
  • prawdopodobnie wzrost liczby dzieci porzuconych po pobraniu świadczenia,
  • mechanizm umniejszania psychicznych i fizycznych skutków gwałtu dla ofiary przestępstwa wśród osób niewykształconych, prymitywnych, bez empatii i z obniżoną zdolnością percepcji, dla których gwałt stanie się czymś wartym 4000 zł, czymś pozytywnym, na czym można będzie zarobić – o ile zajdzie się w ciążę, a co za tym idzie – postępujący brak szacunku dla ludzkiej wolności, zdrowia, ciała i intymności, wartych tak mało,
  • ryzyko zmuszania przez niektórych rodziców małoletnich ofiar przestępstwa zgwałcenia do urodzenia dziecka przez dziecko – bez względu na zagrożenia dla życia i zdrowia małoletniej, celem zdobycia pieniędzy. A jeśli to będzie … kazirodczy ojciec-gwałciciel porzywdzonej?

Po określeniach projektu ustawy hasztagami: #chazanowe i #trumienkowe zapewne na TT pojawi się niedługo  hasztag #gwałtowe. (Pojawiło się – wraz z alternatywnym hasztagiem #gwałcikowe”)

gwaltowe-rozkminaŹródło: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1320855181281176&set=a.139562849410421.19847.100000701191514&type=3&theater

Szanowni posłowie.

Życia, zdrowia, cierpienia, dziewczynek i dorosłych kobiet oraz dzieci – nie uda Wam się upokorzyć i sprowadzić do przedmiotu wartego jednorazowo „4 tyś.”

Część z uwagi na reprezentowany poziom – tak, pójdzie na to. Takiego obywatela Polski chcecie? Taką postawę władza będzie promować? Który za kasę zrobi dosłownie WSZYSTKO?

A bierzecie pod uwagę fakt, że jeśli ktoś inny mu zaproponuje za coś kasę, to taka osoba też wszystko dla niej zrobi? Np. wbije wam przysłowiowy „nóż w plecy”? Takich ludzi chcecie kształtować, takiego chcecie szmatławego społeczeństwa bez zasad, szacunku dla siebie, pozbawionego własnego „ja”, wyceniającego siebie i swoją przyszłość na jednorazowe „4 tyś.”?

A poza tym – po urodzeniu CO? Jakie propozycje wsparcia dla dziecka i rodzica – zdarzy się, że także dziecka?

Urodzi, pobierze #gwałtowe – i co? Sama niech sobie radzi do usamodzielnienia się dziecka? Myślicie, że te 4000 kupią miłość do owocu gwałtu? Spowodują amnezję obejmującą okoliczności i przebieg gwałtu u ofiary przestępstwa? Wyleczą u niej częste uszkodzenia pochwy, cewki moczowej, szyjki macicy, odbytu i jelit wymagające stałego zacewnikowania i/lub wyodrębnienia stomii zmniejszając strach i nienawiść żywione wobec sprawcy przestępstwa – a tatusia dziecka i wobec samego dziecka?

Cudownie się te 4000 zł. rozmnożą pozwalając na utrzymanie często niezdolnej już do pracy zarobkowej ofiary przestępstwa i jej dziecka?

A jeśli ofiara gwałtu umrze w czasie bądź wskutek ciąży albo porodu, a dziecko – owoc przestępstwa przeżyje? Ktoś te 4000 zł dostanie? Kto? Tatuś – sprawca zgwałcenia na wypiskę w A.Ś.?

gwaltowe-andrzej-rysujeŹródło: https://www.facebook.com/AndrzejMilewskiRysuje/photos/a.259003120782828.87659.194112927271848/1524852344197893/?type=3&theater

Ta ustawa to ma być jedna z opcji, czy jedyny możliwy wybór w zamian za zakaz podania tzw. „pigułki po” albo aborcji w przypadku gwałtu?

Czy kwota #gwałtowego będzie odliczana od ewentualnego zadośćuczynienia, albo nawiązki orzekanych na rzecz pokrzywdzonej i czy posłowie przewidują uregulowanie tego zagadnienia?

W ogóle ktokolwiek z was posłowie i autorowie projektu posiada doświadczenie zawodowe, życiowe i wykształcenie oraz stopień empatiii, współczynnik inteligencji, a także zdolność zrozumienia uczuć i motywacji innego człowieka – pozwalające na rzetelną, maksymalnie zobiektywizowaną ocenę stanu psychicznego i sytuacji ofiar przestępstw zgwałcenia?

Któryś z was dałby się zgwałcić i donosiłby ciążę i urodził owoc gwałtu – za 4000, skoro proponujecie to kobietom i dzieciom?

Siebie też tak nisko i przedmiotowo cenicie, czy tylko innych, konkretnie kobiety i już urodzone i zdolne do owulacji dzieci płci żeńskiej, bo to one w 100% są ofiarami przestępstwa z art. 197 k.k. zdolnymi do zajścia w ciążę?

Na ten temat plus link do pierwszej wersji projektu ustawy przyjętego przez RM w dniu 2 listopada 2016 r.:

https://palestrapolska.wordpress.com/2016/11/02/projekt-pakamery-dla-kobiet-w-ciazy-i-ich-partnerow-oraz-wsparcie-dla-rodzin/

chazanowe-pljacexŹródło: https://www.facebook.com/Poljacex/posts/1765595200359796